1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
 • w odpowiedzi na Apel Biskupa Opolskiego z ubiegłej niedzieli, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie dla ofiar kataklizmu (trąby powietrznej) w Landzmierzu w parafii Cisek. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel;
 • rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa z akcją misyjną: „1 gr za 1 km. Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i pomóż polskim misjonarzom w zakupie środków transportu”. Po Mszach św. będziemy poświęcać nasze pojazdy – będzie możliwość złożenia ofiary na cele misyjne (na zakup środków transportu dla Misjonarzy);
 • przypominamy, że w wakacje nie ma popołudniowego nabożeństwa.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.
 1. W poniedziałek, 24.07., od godz. 8.00 sprzątanie i plewienie wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy uporządkowaniu obejścia naszej świątyni!
 1. W środę, 26.07. przypada uroczystość św. Anny, Matki NMP, głównej patronki diecezji opolskiej. Msza św. o godz. 18.00 m.in. w intencji wdów z naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Są wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: w piątek i w niedzielę.
 1. W przyszłą niedzielę, 29 lipca, przypada XVII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza Św. Rodziny – ks. Damiana Szumskiego z Papui Nowej Gwinei, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary przy kościele na cele misyjne ks. Damiana.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Tomasz MACHOWSKI z Raciborza oraz Paulina STACHNIK z Pobiednej (zap. II);

* Artur WITECZEK z Raciborza oraz Angelika SZYRA z Kornowaca (zap. I);

* Magdalena KRUPA z Tübingen oraz Patrick SCHREINER z Tübingen (zap. I).

 

 1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 14-19 sierpnia br. Dokładne informacje na plakatach. Zapisy w kancelarii. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie w sobotę, 19.08. o godz. 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa. 
 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na najbliższe odpusty: ku czci św. Anny oraz Wniebowzięcia NMP i Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi. Szczegóły na plakatach wywieszonych w gablotkach.
 1. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jana KACPROWICZ, który przeżył 73 lata, mieszkał przy ul. Bogumińskiej 49. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…