1. Dziś przypada Święto Przemienienia Pańskiego:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • Bóg zapłać także za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy – zarówno ofiary złożone dziś, jak i te, które regularnie wpłacacie na konto parafialne;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Metropolitalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka odbędą się w dniach 12-14 sierpnia 2017 r. w Kamieniu Śląskim. Program obchodów odpustowych jest następujący: Sobota – 12 sierpnia: godz. 18.00 – Msza św. pontyfikalna z Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka); godz. 19.30 – Koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Gogolina (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Niedziela – 13 sierpnia: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową; godz. 11.00 Uroczysta odpustowa suma pontyfikalna w 60. rocznicę święceń kapłańskich, 40. rocznicę sakry biskupiej oraz 85. rocznicę urodzin Ks. Arcybiskupa Alfonsa Nossola (na placu  przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium; godz. 14.00 – występ Orkiestry Dętej Górażdże; godz. 15.00 – nabożeństwo do ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z udziałem Chóru Męskiego Gorol z Jabłonkowa (na placu przed sanktuarium św. Jacka).Poniedziałek – 14 sierpnia: godz. 17.00 – Msza św. pontyfikalna z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę (na placu przed sanktuarium).
 1. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, przypada XIX Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • jak już informowaliśmy miesiąc temu, sierpniowe nabożeństwo fatimskie, wyjątkowo będzie odprawiane tylko w parafii Matki Bożej pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie odmówimy różaniec i weźmiemy udział w procesji ze świecami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy naszego dekanatu z racji 100-lecia objawień Fatimskich.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Artur WITECZEK z Raciborza i Angelika SZYRA z Kornowaca (zap. III);

* Magdalena KRUPA z Tübingen i Patrick SCHREINER z Tübingen (zap. III).

 

 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na najbliższe odpusty: Wniebowzięcia NMP (11-13 sierpnia) i Aniołów Stróżów (25-27 sierpnia) z obchodami kalwaryjskimi. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 1. Zbiórka opakowań po środkach ochrony roślin i nawozach, którą organizuje nasze miasto, będzie miała miejsce w piątek, 11 sierpnia od godz. 8.00 do 13.00 (obok stadionu LKS od strony ul. Urbana).
 1. Ks. Marcin Marsollek wraz z duszpasterstwem trzeźwości i ludźmi cierpiącymi z powodu uzależnienia własnego lub bliskiej osoby zapraszają na czuwanie modlitewne o dar trzeźwego życia. Odbędzie się ono w sobotę, 12 sierpnia 2017, od godz. 18.00 do 21.00 w kościele parafialnym w Winowie.
 1. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczna Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy: 13.08. z Nysy, 14.08. z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 15.08. z Kluczborka i Krapkowic. Przyświecać jej będzie hasło: Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę, 19.08. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisja – na falach diecezjalnego Radia Doxa.