1. Dziś przypada XIX Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • przeżywamy Dzień Fatimski. Wyjątkowo, w naszej świątyni nie będzie wieczornego nabożeństwa fatimskiego. Będziemy je sprawować pod przewodnictwem Ks. Biskupa w parafii Matki Bożej (z racji 30 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej). Świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie odmówimy różaniec i weźmiemy udział w procesji (proszę zabrać ze sobą świece). Zapraszamy do wspólnej modlitwy naszego dekanatu z racji 100-lecia objawień Fatimskich i 30 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Raciborskiej.
 1. Trwają Metropolitalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Program obchodów odpustowych w dzisiejszą niedzielę: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową; godz. 11.00 Uroczysta odpustowa suma pontyfikalna w 60. rocznicę święceń kapłańskich, 40. rocznicę sakry biskupiej oraz 85. rocznicę urodzin Ks. Arcybiskupa Alfonsa Nossola (na placu  przed sanktuarium św. Jacka) i procesja do sanktuarium; godz. 14.00 – występ Orkiestry Dętej Górażdże; godz. 15.00 – nabożeństwo do ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z udziałem Chóru Męskiego Gorol z Jabłonkowa (na placu przed sanktuarium św. Jacka).Poniedziałek – 14 sierpnia: godz. 17.00 – Msza św. pontyfikalna z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę (na placu przed sanktuarium).
 1. We wtorek, 15.08. przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP:
 • w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym – o godz. 7.30 oraz 10.00;
 • podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów;
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny w Opolu;
 • Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach zaprasza na metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP. Mszy św. na dziedzińcu Starego Opactwa o godz. 11.00 będzie przewodniczył biskup Andrzej Czaja, zaś popołudniowym Nieszporom w Bazylice o godz. 15.00 – bp senior Jan Wieczorek.
 1. Kancelaria parafialna czynna od środy do piątku po Mszach św.
 1. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia, przypada XX Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczna Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy: 13.08. z Nysy, 14.08. z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 15.08. z Kluczborka i Krapkowic. Przyświecać jej będzie hasło: Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę, 19.08. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisja – na falach diecezjalnego Radia Doxa.
 1. Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. W niedzielę (13 sierpnia) plenerowe studio Radia Doxa zagości w Kamieniu Śląskim – między 10.00 a 13.00 zapraszamy na relacje z uroczystości patronalnych ku czci św. Jacka oraz jubileuszy Arcybiskupa Alfonsa Nossola. Na transmisję Mszy św. w tym dniu zapraszamy o godzinie 11.00. Od 14 sierpnia reporterzy Radia Doxa zagoszczą też na szlaku Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W godzinach południowych studio plenerowe i rozmowy z pielgrzymami. Studio również o godz. 19.30, a po nim transmisja wieczornego nabożeństwa. Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), a także na www.doxa.fm.