1. Dziś przypada XX Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • przypominam, że w wakacje nie ma popołudniowego nabożeństwa.
 1. W czwartek, 24.08. od godz. 9.00 do 13.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się Misyjny Dzień Chorych. Siostry serdecznie zapraszają wszystkich, którzy czują potrzebę modlitewnego włączenia się do tej szczególnej wspólnoty ludzi dźwigających Jezusowy krzyż poprzez chorobę, cierpienie, starość czy samotność. Szczegóły spotkania na plakacie w gablotce.
 1. Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia tajemnica” to znakomity, porządkujący wiedzę, ale też odkrywczy film, który – także dzięki wątkowi fabularnemu – ogląda się bez chwili znużenia. Po seansie naprawdę zaczynamy rozumieć, jak wielkim darem od Boga dla świata była misja Matki Bożej w małej portugalskiej wiosce 100 lat temu. Film w kinach od 18 sierpnia.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W tym tygodniu na Górze Świętej Anny w dniach od piątku, 25.08. do niedzieli, 27.08. – odpust ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi. Ojcowie franciszkanie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach.
 1. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, przypada XXI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. Przypominam, że za 2 tygodnie – w niedzielę, 3 września, przeżywać będziemy dożynki parafialne. Suma dożynkowa o godz. 10.00. W związku z dożynkami zapraszam wszystkich członków Rady parafialnej i rolników na spotkanie, które odbędzie się po niedzielnej sumie – dziś o godz. 11.00 w kościele.
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. w czwartek i sobotę rano.
 1. W piątek, 25 sierpnia, o godz. 19.30 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Wirtuozów Lwowskich z Ukrainy (45 osób) i Chór Filharmonii z Belfastu z Irlandii Północnej (90 osób) pod batutą Bartosza Żurakowskiego. W programie: Stabat Mater F. Poulenca i Wielka Msza c-moll KV 427 W. A. Mozarta. Wstęp wolny. Po koncercie zbierane będą dobrowolne datki na rzecz renowacji katedry opolskiej.
 1. Grupa Modlitwy Ojca Pio, działająca przy kościele oo. franciszkanów w Opolu (pl. Wolności 2), zaprasza na doroczne rekolekcje ze św. ojcem Pio, które odbędą się od 25 do 27 sierpnia w kościele Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Konferencje nt: Moc modlitwy w ciszy, wygłosi ks. Roman Hosz. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 25.08., o godz. 16.45. Jest możliwość zakwaterowania w Domu Ojca w Winowie. Informacje i zapisy na furcie klasztoru oo. Franciszkanów w Opolu.
 1.  W niedzielę, 27 sierpnia br., o godzinie 18.00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie odbędzie się Koncert Antoniny Krzysztoń z Zespołem, na który serdecznie zapraszają Prudniccy Franciszkanie. Plakat promujący to wydarzenie wywieszony jest w gablotkach.
 1. Wakacje to czas, kiedy w Radiu Doxa proponujemy słuchaczom jeszcze więcej przebojów. I to nie tylko tego sezonu, ale przypominamy też wiele hitów z poprzednich lat. „Przebojowe lato Radia Doxa” od poniedziałku do piątku, po godz. 19.00. I tak aż do końca wakacji! Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm.
 1. Zmarł śp. Gerard KAŁUŻA, przeżył 69 lat, mieszkał przy ul. H. Pobożnego 9. Jego pogrzeb w środę, 23.08.2017 o godz. 10.00. Różaniec za Zmarłego: dziś przed sumą o godz. 9.20, w poniedziałek o godz. 17.15, we wtorek o godz. 7.00 i w środę przed pogrzebem w kaplicy o godz. 9.20. Polecajmy śp. Gerarda miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…