1. Dziś przypada XXI Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na Seminarium w Opolu i inne instytucje diecezjalne.
 1. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., o godz. 18.00 Msza św. m.in. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii przed Mszą). Podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających kolejny rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy św. szkolnej – poświęcenie tornistrów uczniów klasy I SP. W sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą w sobotę przed odpustem parafialnym (16 września).
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W sobotę, 2.09., na godz. 10.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy dekorowaniu kościoła na dożynki.
 1. W przyszłą niedzielę, 3 września, przypada XXII Niedziela Zwykła:
 • przeżywać będziemy dożynki parafialne. Suma dożynkowa – dziękczynienie za zebrane plony ziemi i błogosławieństwo Boże – o godz. 10.00;
 • kolekta dożynkowa przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się także zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne, a po nim zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne świętowanie tegorocznych dożynek w gronie wspólnoty parafialnej przy plebanii (na kawę i kołacz, lody dla dzieci…);
 • chętnych do upieczenia ciasta na dożynki prosimy o zgłaszanie się do p. Bernadety Wranik.
 1. Sprzątanie i plewienie wokół kościoła w poniedziałek, 4 września od godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tych pracach.
 1. Od 5 września zapraszamy na spokojną gimnastykę dla pań w każdy wtorek o godz. 18.30 do Szkoły Podstawowej w Studziennej.
 1. W imieniu Ks. Biskupa serdecznie zapraszamy wszystkich katechetów świeckich, siostry zakonne, jak również księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety, który odbędzie się w piątek, 8 września, o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały 1 oraz w auli seminaryjnej.
 1. Ks. Biskup Andrzej Czaja zaprasza Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę, 10 września, na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego p.w. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później, w niedzielę, 17 września, o godz. 14.00.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Gerarda KAŁUŻA, który przeżył lat 69, mieszkał przy ul. H. Pobożnego 9. Dziś zmarła nasza Parafianka: śp. Urszula DZIEDZIOCH, która przeżyła 78 lat, mieszkała przy ul. M. Kopca 9. Różaniec za Zmarłą Urszulę w poniedziałek o godz. 17.15, we wtorek o godz. 6.00, w środę o godz. 17.15 oraz w czwartek przed pogrzebem o godz. 9.20 w kaplicy. POGRZEB w czwartek, 31 sierpnia o godz. 10.00. Polecajmy naszych Zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…