W niedzielę, 3 września, świętowaliśmy PARAFIALNE DOŻYNKI. O godz. 10.00 Ks. Proboszcz sprawował Mszę św. w kościele parafialnym w Studziennej, dziękując Bogu i ludziom za tegoroczne plony. Dziewczęta w strojach ludowych niosły do ołtarza chleb wypieczony z ziarna zebranego z pola oraz kołocz, jako podziękowanie za Bożą opiekę i błogosławieństwo, jakim otaczani są Rolnicy w ich ciężkiej pracy. W pięknie ustrojonym kościele wspólnie zaśpiewaliśmy uroczyste Te Deum, radując się z przeżywanego święta.

Po południu modliliśmy się podczas nieszporów w intencji całej naszej parafii. Po modlitwie w kościele, przeszliśmy wspólnie do salki przy plebanii, gdzie zostali zaproszeni wszyscy chętni Parafianie, by świętować przy kawie i kołoczu… Mimo deszczu, wielu przybyło, by wspólnie posiedzieć, porozmawiać i budować Wspólnotę… Bóg zapłać wszystkim za obecność i zaangażowanie w przygotowaniu tej pięknej uroczystości…