1. Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 Msza św. m.in. w intencji Matek naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi Zespół młodzieżowy 4+2 wraz z panią Barbarą Wałach. Podczas nabożeństwa zostanie poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej, która będzie od dziś peregrynować po domach naszej Wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkie Rodziny do przyjęcia figury w swoim domu i do modlitwy za wstawiennictwem MB Fatimskiej.
 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30.
 1. W środę, 18.10., po Mszy św. o godz. 18.45 w salce odbędzie się spotkanie modlitewne. Zapraszam do wspólnej modlitwy wokół Biblii.
 1. Z okazji święta św. Łukasza, w imieniu kapelana szpitalnego – ks. Ireneusza, zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia na Różaniec i Mszę św. w ich intencji do klasztoru Annuntiata w środę, 18 października na godz. 18.00.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W tym tygodniu chcemy zająć się uporządkowaniem cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszam chętnych do pomocy przy uprzątnięciu terenu cmentarza w najbliższy czwartek, 19.10. od godz. 8.00.
 1. W piątek podczas Mszy św. szkolnej o godz. 18.00 zostaną poświęcone i przekazane dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. różańce.
 1. W przyszłą niedzielę, 22 października, przypada XXIX Niedziela Zwykła. Rozpoczniemy przeżywanie Tygodnia Misyjnego. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na rzecz Misji i misjonarzy.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Anna Paskuda z Raciborza oraz Franciszek Restel z Kuźni Raciborskiej (zapowiedź III).
 1. Zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania wokół kościoła w przyszły poniedziałek, 23.10. od godz. 8.00.
 1. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej zaprasza młodzież od trzeciej klasy gimnazjum wzwyż na spotkanie o nazwie Ławka GO! Spotkanie odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.botafe.pl. 
 1. W sobotę, 4 listopada, na Jasnej Górze odbędzie się narodowa pielgrzymka mężczyzn pod hasłem: „Męskie oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej”. W gablotkach zamieszczone są plakaty – zaproszenia na to spotkanie.
 1. W przyszłym roku, w dniach od 1 do 10 czerwca 2018, planujemy pielgrzymkę parafialną do Grecji. Dokładny plan wyjazdu jest dostępny w zakrystii. Chętnych proszę o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy do połowy listopada.