NAWIEDZENIE RODZIN PRZEZ FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

W bieżącym roku 2017 przeżywamy wielki jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Objawienia te związane są z wezwaniem Maryi skierowanym do nas o nawrócenie, modlitwę różańcową i pokój. Orędzie Matki Bożej Fatimskiej skierowane do wszystkich chrześcijan i współczesnego świata pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie. Zawarte jest ono w następujących słowach: Jestem Najświętszą Maryją Panną Różańcową. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie, by Boga tak ciężko obrażanego dłużej nie martwiła:

 1. Nawracajcie się! Przestańcie grzeszyć! Świętymi bądźcie!
 2. Módlcie się! Odmawiajcie różaniec!
 3. Czyńcie pokutę za swoje grzechy! Umartwiajcie się!

Kolejne, prywatne objawienia sługi Bożej, siostry Łucji, mówią o tym, że ludzie z Niepokalanego Serca Maryi winni czerpać pokój, który Bóg Jej powierzył.

Kochani Parafianie! Od niedzieli, 15 października 2017 r., gościć będziemy w naszych rodzinach figurę Matki Bożej Fatimskiej, która przybyła do nas z Fatimy. W tych niezwykłych chwilach dziejów Kościoła i świata pragniemy odpowiedzieć Bogu na Jego wołanie o nawrócenie ludzkich serc udziałem Rodzin naszej parafii w peregrynacji tej figury Matki Bożej Fatimskiej. Mam nadzieję, że nawiedzenie Matki Bożej w znaku jej figurki przyczyni się do pogłębienia życia duchowego w Rodzinach naszej Parafii.

Figura Matki Bożej Fatimskiej w każdej rodzinie parafii będzie przebywać przez 24 godziny. Wspólną modlitwę ułatwi nasz parafialny Modlitewnik Fatimski oraz Droga do Nieba. Wszystkie rodziny bardzo gorąco zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie u boku Matki Bożej Fatimskiej.

 

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

 1. Przejęcie figury od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia wieczorem o godz. 19.00.
 2. Swoje intencje, przeżycia czy różne przemyślenia związane z przyjęciem figury można zapisać w Kronice Peregrynacyjnej. Będzie to pamiątka wizyty Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach i Rodzinach.
 3. W czasie 24-godzinnej obecności figury w naszych domach, zachęcam do ufnej modlitwy całej Rodziny do Matki Bożej Fatimskiej.

Proponowany przebieg nawiedzenia figury Matki Bożej Fatimskiej

 1. Wniesienie figury do domu i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakryty białym obrusem, księga Pisma Świętego, dwie świece, kwiaty.
 2. Przywitanie pieśń: O Maryjo witam Cię…
 3. Odczytanie Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56).
 4. Odmówienie różańca świętego z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
 5. Akt zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej (Modlitewnik Fatimski nr 69).
 6. Wieczorny pacierz przy figurze (Droga do Nieba):
 • Litania do Niepokalanego Serca Maryi
 • Modlitwy wieczorne
 • Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Można też skorzystać z medialnego przekazu Apelu Jasnogórskiego (Radio Maryja lub TV TRWAM). Zachęcamy, aby włączyć się do śpiewu Apelu i wysłuchać towarzyszącemu mu rozważania.
 1. Pacierz poranny przy figurze:
 • Śpiew pieśni „Kiedy ranne wstają zorze” (Droga do Nieba).
 • Modlitwy poranne (Droga do Nieba)
 • Zachęcam, aby pozostający w domu w dowolnym dla siebie czasie zaśpiewali Godzinki (Droga do Nieba) i odmówili różaniec święty z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
 1. Modlitwy przy figurze w ciągu dnia:
 • Powracający ze szkoły/pracy odmawiają krótką modlitwę sami lub wspólnie przed figurą (w Modlitewniku Fatimskim są różne propozycje)
 • 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga do Nieba)
 1. Modlitwa przed przekazaniem figury następnej rodzinie, np. Modlitwa prośby za wstawiennictwem MB Fatimskiej (Modlitewnik Fatimski nr 66). Ze śpiewem fatimskiej pieśni maryjnej lub odmawiając cząstkę różańca świętego wynosimy figurkę z domu, by przekazać ją następnej rodzinie.

Witamy się z sąsiadami chrześcijańskim pozdrowieniem „Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus…” i przekazujemy figurę Matki Boskiej.

Życzę wszystkim Wam, Kochani Parafianie, pięknych i błogosławionych przeżyć związanych z peregrynacją figury Fatimskiej Pani w naszej Wspólnocie.

Szczęść Wam Boże!

Ks. Proboszcz