1. Dziś przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą:
 • rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz Misji i misjonarzy. O godz. 14.30 zapraszam na różaniec w tej intencji;
 • od tygodnia peregrynuje po naszej parafii figura Matki Bożej Fatimskiej. Gorąco zachęcam wszystkie Rodziny do przyjęcia figury w swoim domu i do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30. W tygodniu misyjnym różaniec poprowadzi: w poniedziałek – młodzież klasy 3 Gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania, we wtorek – 2 Gimnazjum, w środę – 7 klasa SP, a w czwartek – klasa 6 SP.
 1. Zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania wokół kościoła w poniedziałek, 23.10. od godz. 8.00.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św. Można zapisywać intencje Mszy św. na 2018 rok (szczególnie jubileusze, rocznice).
 1. W przyszłą niedzielę, 29 października, przypada XXX Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo różańcowe.
 1. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej zaprasza młodzież od trzeciej klasy gimnazjum wzwyż na spotkanie o nazwie Ławka GO! Spotkanie odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.botafe.pl. 
 1. W sobotę, 4 listopada, na Jasnej Górze odbędzie się narodowa pielgrzymka mężczyzn pod hasłem: „Męskie oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej”. W gablotkach zamieszczone są plakaty – zaproszenia na to spotkanie.
 1. W dniach od 1 do 10 czerwca 2018, planujemy pielgrzymkę do Grecji. Plan wyjazdu jest dostępny w zakrystii. Chętnych proszę o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii. Koszt tej 10-dniowej pielgrzymki autokarowej to ok. 2300 zł oraz 110 Euro na wstępy. Zapisy do 10 listopada 2017 r.
 1. W ubiegłym tygodniu sprzątaliśmy na cmentarzu. Dziękuję osobom, które odpowiedziały na moją prośbę i przyszły segregować hołdę śmieci. Byli to: Brunon Knura, Franciszek Komor i Franciszek Wolnik. Dziękuję także panu Franciszkowi Wiśniowskiemu, który podstawił przyczepę i wywiózł roślinne odpady z cmentarza. Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu na co dzień!!!
 1. We wtorek będzie można kupić unikatowe, historyczne wydanie Nowin Raciborskich, poświęcone dziejom Raciborza z okazji 800-lecia nadania praw miejskich. Będzie ono stylizowane na starodruk. Obok wielu ciekawych tekstów o historii miasta będzie artykuł księdza prałata Jana Szywalskiego o historii wszystkich raciborskich parafii. Przypomniane zostaną w nim także sylwetki ich proboszczów. Zachęcamy do zakupu Nowin Raciborskich już od wtorku!