1. Dziś przypada XXX Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.
 1. Dziękuję wszystkim osobom, które – w ubiegły poniedziałek – pięknie wysprzątały teren wokół kościoła: Bóg zapłać Wam za życzliwość i ogromną pomoc!
 1. W środę, 1.11., uroczystość Wszystkich Świętych:
 • Msze św. o godz. 7.30, 10.00 oraz o godz. 16.00 (za ++ zalecanych);
 • o godz. 14.00 w kościele rozpocznie się nabożeństwo za Zmarłych zalecanych w tegorocznych wypominkach. Nabożeństwo zakończymy na parafialnym cmentarzu;
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii.
 1. W czwartek, 2.11., wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 (za ++ zalecanych) oraz o godz. 18.00. Kolekta na rzecz cmentarza.
 1. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00 nabożeństwa różańcowe za dusze Zmarłych zalecanych w wypominkach, w niedzielę o 14.30 Droga Krzyżowa.
 1. W I piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – odmówimy litanię do NSPJ. W I sobotę miesiąca o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych w sobotę, 4.11. od godz. 8.00 (zgłaszamy w zakrystii).
 1. W sobotę, 4 listopada, na Jasnej Górze odbędzie się narodowa pielgrzymka mężczyzn pod hasłem: „Męskie oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej”. W gablotkach zamieszczone są plakaty – zaproszenia na to spotkanie.
 1. W przyszłą niedzielę, 5.11., przypada XXXI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu Droga Krzyżowa za naszych Zmarłych o godz. 14.30.
 1. Przy okazji listopadowej zadumy i modlitwy na naszym cmentarzu, przypominam i proszę o utrzymywanie porządku oraz o segregacji śmieci na cmentarzu. Pamięć o naszych Zmarłych wyraża się nie w ilości zniczy i kwiatów na grobach, ale przede wszystkim w modlitwie za nich. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1.11. od południa i 2.11. mogą dostąpić odpustu zupełnego za Zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1.11. do 8.11. i spełnią ww. warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za Zmarłych.
 1. W dniach od 1 do 10 czerwca 2018, planujemy autokarową pielgrzymkę do Grecji. Chętnych proszę o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
 1. Zapraszamy młodzież na czuwanie modlitewne do klasztoru Annuntiata w sobotę, 4.11. o godz. 19.30. W sobotę również rozpoczyna się przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie o godz. 19.00 w salce przy parafii NSPJ w Raciborzu.