1. Dziś przypada XXXI Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu w kościele Droga Krzyżowa za naszych Zmarłych o godz. 14.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Mniejszość Niemiecka Dzielnicy Studzienna zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w obchodach uroczystości św. Marcina. Świętować będziemy już w piątek, 10 listopada. O godz. 15.00 wyruszymy procesją z kościoła na boisko LKS Studzienna, gdzie odbędą się występy dzieci oraz losowanie nagród. Serdecznie zapraszamy!
 1. W piątek, w kaplicy pod kościołem NSPJ, odbędzie się spotkanie z modlitwą w duchu Taize oraz spotkanie organizacyjne przed Europejskim Spotkaniem Młodzieży w Bazylei. Chętnych zapraszamy – wszelkie zapytania kierujemy do ks. Kamila.
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.: w czwartek i w sobotę rano o godz. 6.30 oraz w niedzielę o godz. 7.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 12.11., przypada XXXII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Wyrazem materialnego wsparcia prześladowanych chrześcijan będzie zbiórka do puszek w tym dniu po Mszach św. przy kościele;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.
 1. W dniach 24-26 listopada w Diecezjalnym Ośrodku Wypoczynkowym „Rybak” w Głębinowie odbędą się rekolekcje dla członków Bractwa św. Józefa. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej: www.bractwoswjozefa.pl
 1. Apel o pomoc dla Szymonka. Szymon jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przyszedł na świat 06.10.2011 r., zmaga się z ciężką wadą serduszka: dwuujściowa prawa komora, ubytek przegrody międzykomorowej, małpozycja naczyń, hypoplastyczny łuk aorty, koarktacja aorty, sinica, umiarkowana niedomykalność zastawki mitralnej, ciężka niedomykalność zastawki trójdzielnej, pojedyńcza komora z przerośniętą mięśniówką obu komór. Leczenie wady jest bardzo skomplikowane. Szymon przeszedł już cztery operacje kardiochirurgiczne, w najbliższej przyszłości czekają go kolejne poważne operacje. Jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych: kardiologicznej, neurologicznej, okulistycznej, chirurgicznej i logopedycznej. Stale przyjmuje dużą ilość lekarstw. Mimo wielu przeciwności losu jest pogodnym i szczęśliwym dzieckiem. Poprzez pojawienie się kolejnych wad, Szymon otrzymał dyskwalifikację do leczenia w Polsce. Szansę na operację dostał w prywatnej klinice w Niemczech – w Münster. Odbędzie się ona na początku 2018 roku. Rodzice proszą o pomoc. Zbiórka przy kościele na ten cel odbędzie się w niedzielę, 26 listopada.
 1. Przy okazji listopadowej zadumy na cmentarzach, przypominam, że pamięć o naszych Zmarłych wyraża się przede wszystkim w modlitwie za nich, zamawianiu Mszy św. i zyskiwaniu odpustów za nich. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz do dnia 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego za Zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej. Zachęcam do korzystania z takich możliwości.
 2. Wczoraj odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Małgorzatę PIPREK, która przeżyła 90 lat, mieszkała przy ul. Urbana 27. Polecajmy Ją Bożej łaskawości: wieczny odpoczynek…