1. Dziś przypada XXXII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy dziś w Polsce 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Wyrazem materialnego wsparcia prześladowanych chrześcijan będzie zbiórka do puszek po Mszach św. przy kościele;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.: w czwartek i w sobotę rano o godz. 6.30 oraz w niedzielę o godz. 7.30.
 1. W środę, 15.11., po wieczornej Mszy św. w salce przy plebanii spotkanie: Wokół Biblii – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Apel o pomoc dla Szymonka. Szymon jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przyszedł na świat 06.10.2011 r., zmaga się z ciężką wadą serca: dwuujściowa prawa komora, ubytek przegrody międzykomorowej, małpozycja naczyń, hypoplastyczny łuk aorty, koarktacja aorty, sinica, umiarkowana niedomykalność zastawki mitralnej, ciężka niedomykalność zastawki trójdzielnej, pojedyńcza komora z przerośniętą mięśniówką obu komór. Leczenie wady jest bardzo skomplikowane. Szymon przeszedł już cztery operacje kardiochirurgiczne, w najbliższej przyszłości czekają go kolejne poważne operacje. Jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych: kardiologicznej, neurologicznej, okulistycznej, chirurgicznej i logopedycznej. Stale przyjmuje dużą ilość lekarstw. Mimo wielu przeciwności losu jest pogodnym i szczęśliwym dzieckiem. Poprzez pojawienie się kolejnych wad, Szymon otrzymał dyskwalifikację do leczenia w Polsce. Szansę na operację dostał w prywatnej klinice w Niemczech – w Münster na początku 2018 roku. Rodzice proszą o pomoc. Zbiórka na ten cel będzie w niedzielę – 26 listopada.
 1. W sobotę, 18 listopada, obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Z tej okazji RCS zaprasza młodzież na warsztaty: „Dziewczyna i chłopak, wszystko na opak – komunikacja w relacji”. Spotkanie odbędzie się 18.11. w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku. Początek o godz. 9.00 w „Chacie Kmicica” obok plebanii. Koszt udziału w warsztatach: 10 zł. Szczegółowy program spotkania jest zamieszczony na plakacie wywieszonym w gablotkach. Zapisy: komorekt@gmail.com lub tel. 660 794 106.
 1. W przyszłą niedzielę, 19.11., przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • o godz. 19.00 w kaplicy pod kościołem NSPJ w ramach Wieczoru Filmowego projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci”. Inspiracją do filmu jest fotografia na której ranny amerykański żołnierz w zakrwawionej ręce wznosi różaniec. Autorka zdjęcia ginie trzy lata później. Film szuka odpowiedzi na pytania czy krucjata różańcowa może zmieniać losy narodów i historii.

8. W dniach 24-26 listopada w Diecezjalnym Ośrodku Wypoczynkowym „Rybak” w Głębinowie odbędą się rekolekcje dla członków Bractwa św. Józefa. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej: www.bractwoswjozefa.pl

9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Grecji w dniach od 1 do 10 czerwca 2018 roku. Szczegółowy plan: Pielgrzymka do GRECJI_2018