1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne;
 • w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu od godz. 16.00 – XXVII Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów. Serdecznie zapraszamy!
 1. Zakończyliśmy kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie, bardzo serdecznie dziękujemy wraz z ks. Tomaszem za wspólną modlitwę w Waszych domach, za okazaną nam gościnę i wszelką życzliwość. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy (przeznaczone zostaną na rzecz remontu i wymiany dachu na plebanii). Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim odwiedzonym Rodzinom na każdy dzień Nowego 2018 Roku.
 1. W środę, 17.01., po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne w salce przy plebanii. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 1. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
 1. W piątek, 19.01., zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godz. 18.00. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone i przekazane dzieciom I-komunijnym książeczki Droga do Nieba. Po Mszy św. w salce przy kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych. Obecność obowiązkowa!
 1. W przyszłą niedzielę, 21.01.2018 r., przypada III Niedziela Zwykła:
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne;
 • zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, który odbędzie się w kościele NSPJ w Raciborzu;
 • zapraszamy na „Spotkanie Rodzinne” do klasztoru Annuntiata na godz. 16.00. Szczegółowe informacje zawarte są na plakacie wywieszonym w gablotce.
 1. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu (we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 6.30).
 1. Wszystkim pielgrzymom udającym się w czerwcu na pielgrzymkę do Grecji przypominam o kolejnej wpłacie. Wpłat II raty należy dokonać do końca stycznia 2018 r.

9. Szkoła nr 5 w Studziennej oraz Stowarzyszenie Studzienna organizują zajęcia dopołudniowe w okresie ferii zimowych dla dzieci w wieku szkolnym. Akcja Zima w Studziennej planowana jest w pierwszym tygodniu ferii. Podczas akcji planowane jest wyjście do kina, lodowisko, aquapark, kręgielnia. Szczegóły i deklaracje będą przekazane podczas zebrania w szkole w najbliższy poniedziałek. Ilość miejsc ograniczona.

10. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Paulina Haide z Raciborza oraz Remigiusz Słomski z Sułkowa (zapowiedź I).

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Marię GOMÓŁKA, która przeżyła 80 lat, mieszkała przy ul. Studziennej 12. Zmarła także śp. Łucja MIKETA, lat 85, zam. przy ul. Hulczyńskiej 74. Jej pogrzeb w poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. o godz. 11.00. Różaniec za Zmarłą dziś, w niedzielę, o godz. 9.30 oraz w poniedziałek przed pogrzebem, o godz. 10.20 w kaplicy pogrzebowej. Polecajmy te Zmarłe miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…