1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu, w ramach nabożeństwa niedzielnego o godz. 14.30 wystąpią nasze przedszkolaki w jasełkach bożonarodzeniowych. Serdecznie zapraszam na występ dzieci;
 • w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu o godz. 16.30 Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu;
 • w klasztorze Annuntiata od godz. 16.00 „Spotkanie Rodzinne”. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje zawarte są na plakacie w gablotce.
 1. W dzisiejszą niedzielę po sumie, w salce przy kościele, będzie możliwość zapisania dziecka na akcję ZIMA W STUDZIENNEJ 2018. Warunkiem zapisania dziecka jest złożenie Zgody rodzica i uiszczenie opłaty 25 zł. Dzieci zapisują się na cały tydzień. Warto zapisać się nawet jeśli jakiś jeden dzień dziecko nie będzie mogło uczestniczyć, gdyż 25 zł trzeba wydać np. przy jednorazowym wejściu na FLYPARK. Harmonogram akcji dostępny jest na stronie internetowej szkoły i w gablotce w kościele.
 1. W czwartek, 25 stycznia, świętem Nawrócenia Św. Pawła, kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
 1. W piątek, 26.01., zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godz. 18.00. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 6 i 7 SP oraz 2 i 3 Gimnazjum. Proszę przynieść ze sobą książeczki z obrazkami zbieranymi podczas niedzielnych i świątecznych Mszy św.
 1. W sobotę zapraszamy do kościoła NSPJ na godz. 1930 na Wieczór Uwielbienia.
 1. W przyszłą niedzielę, 28.01.2018 r., przypada IV Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne;
 • w kościele Matki Bożej w Raciborzu od godz. 17.00 Kolędowanie dla Kamerunu. Wystąpią: schola Unisono, chór Bel Canto. Celem tego kolędowania jest zbiórka na dalszą rozbudowę kompleksu edukacyjnego w Baffoussam w Kamerunie.
 1. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu (w sobotę rano o godz. 6.30 oraz w piątek o godz. 18.00).
 1. Wszystkim pielgrzymom udającym się w czerwcu na pielgrzymkę do Grecji przypominam o kolejnej wpłacie. Wpłat II raty należy dokonać do końca stycznia 2018 r.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Paulina Haide z Raciborza oraz Remigiusz Słomski z Sułkowa (zapowiedź II).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:

† śp. Łucję MIKETA, lat 85, zam. przy ul. Hulczyńskiej 74;

† śp. Helenę KAŁUŻA, lat 75, zam. przy ul. H. Pobożnego 9.

Polecajmy te Zmarłe miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…