1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne;
 • w kościele Matki Bożej w Raciborzu od godz. 17.00 Kolędowanie dla Kamerunu. Wystąpią: schola Unisono, chór Bel Canto. Celem tego kolędowania jest zbiórka na dalszą rozbudowę kompleksu edukacyjnego w Baffoussam w Kamerunie;
 • o godz. 19.00 w kaplicy pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie wyświetlony film „Pilecki”. W filmie syn Witolda Pileckiego opowiada o swoim ojcu – polskim bohaterze wojennym, który dobrowolnie trafił do obozu w Auschwitz.
 1. Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie śląskim. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 1. Zakończył się Diecezjalny kurs lektorski, w którym uczestniczył Paweł Wiśniowski i został ustanowiony Lektorem Słowa Bożego. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu Bożych łask w służbie przy ołtarzu i przy czytaniu Słowa Bożego.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 1. W I piątek miesiąca przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu na klasztory klauzurowe. Od godz. 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas wieczornej Mszy św., dzieci I-Komunijne otrzymają świece komunijne. Po wieczornej Mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa gardła ku czci św. Błażeja.
 1. W I sobotę miesiąca zapraszamy na poranną Mszę św. o godz. 6.30 o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą miały miejsce podczas rekolekcji (14-18.02.2018).
 1. W przyszłą niedzielę, 4.02.2018 r., przypada V Niedziela Zwykła:
 • kolekta na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne, a po nim spotkanie na plebanii dla wszystkich członków Parafialnego Zespołu Caritas.
 1. Wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Paulina Haide z Raciborza oraz Remigiusz Słomski z Sułkowa (zapowiedź III).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: † śp. Marię KRZESIWO, lat 82, zam. w Krzanowicach (wcześniej przy ul. Moniuszki). Polecajmy Zmarłą Marię miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…