1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
 • składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świąt wielkanocnych w kościele: dziękuję paniom sprzątającym kościół, układającym kwiaty, młodzieży i dorosłym przygotowującym Ciemnicę i Boży Grób. Dziękuję panu kościelnemu, ministrantom, lektorom, organistom, scholi męskiej oraz nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. za trud przygotowania liturgii i obrzędów świątecznych. Dziękuję ks. Tomaszowi i ks. Prałatowi za celebrowanie tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, za posługę w konfesjonale. Dziękuję Wam, kochani Parafianie, za uczestnictwo w Triduum Paschalnym i za wspólną modlitwę;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na uroczyste Nieszpory wielkanocne.
 1. W poniedziałek, 2.04., II dzień świąt wielkanocnych:
 • Msze św. o godz. 7.30 i 10.00 (m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców);
 • kolekta w tym dniu na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego;
 • w poniedziałek nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 1. W środę, 4.04., po wieczornej Mszy św. spotkanie biblijne w salce przy kościele. Zapraszam wszystkich chętnych na pół godziny rozważania niedzielnej ewangelii.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św., m.in. zbiorowa (intencje składamy u pana kościelnego). W I sobotę miesiąca poranna Msza św. o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.
 1. Wolne intencje mszalne: we wtorek, czwartek i w niedzielę rano.
 1. W przyszłą niedzielę, 8.04., przypada II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego), którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia:
 • kolekta przeznaczona będzie na Caritas diecezji opolskiej;
 • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza na „Remont Małżeński” – rekolekcje, które odbędą sie w dniach 13-15 kwietnia 2018r. w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. „Remont Małżeński” to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich, nie tylko tych zmagających się z problemami czy chcącymi umocnić więzi. W trakcie trzech spotkań – piątkowego, sobotniego i niedzielnego – małżonkowie będą mogli wysłuchać konferencji, skorzystać z Sakramentu Pokuty czy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Raciborski „Remont Małżeński” odbędzie się pod hasłem: Rodzinne skarby. O tym, co w domu cenne. Spotkania poprowadzi ks. dr Eugeniusz Ploch.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:

* śp. Edeltraudę WITECZEK, l. 83, zam. ul. Wschodnia 14;

* śp. Henryka PLOCH, l. 84, zam. ul. Hulczyńska 33.

Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…