1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego:
 • rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia;
 • po rannej Mszy św. – modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz Caritas diecezji opolskiej;
 • Bóg zapłać również za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Można dziś uzyskać odpust zupełny. Warunki: kto w jakimkolwiek kościele lub kaplicy weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W poniedziałek, 9.04., przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00.
 1. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej oraz Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia zapraszają na diecezjalne uroczystości Dnia Świętości Życia, które odbędą się w poniedziałek, 9.04., o godz. 19.00, w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały 1 w Opolu. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Paweł Stobrawa. Chętni będą mogli złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. W środę, 11.04., po wieczornej Mszy św. spotkanie biblijne w salce przy kościele.
 1. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza na „Remont Małżeński” – rekolekcje, które odbędą sie w dniach 13-15 kwietnia 2018 r. w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. „Remont Małżeński” to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich, nie tylko tych zmagających się z problemami czy chcącymi umocnić więzi. W trakcie trzech spotkań – piątkowego, sobotniego i niedzielnego – małżonkowie będą mogli wysłuchać konferencji, skorzystać z Sakramentu Pokuty czy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Raciborski „Remont Małżeński” odbędzie się pod hasłem: Rodzinne skarby. O tym, co w domu cenne. Spotkania poprowadzi ks. dr Eugeniusz Ploch.
 1. Wolne intencje mszalne: w poniedziałek, wtorek, sobotę i niedzielę.
 1. W przyszłą niedzielę, 15.04., przypada III Niedziela Wielkanocna. Kolekta przeznaczona będzie na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych.
 1. W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. Tegoroczne hasło tego dnia, to: ,,Obudź mnie”. W programie m.in. zwiedzanie seminarium, spotkania w mniejszych grupach dla dzieci i młodzieży, Msza Święta, koncert zespołu kleryckiego i nabożeństwo. Będzie też ciepły posiłek i coś na słodko. Seminarium zaprasza. Informacje na stronie www.seminarium.opole.pl.