1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną:
 • Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania;
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne w intencji powołań.
 1. Składam serdeczne podziękowania Paniom, które posprzątały i wyplewiły teren wokół kościoła i przy plebanii! Dziękuję wszystkim zaangażowanym na co dzień w dbanie o piękno kościoła i terenu wokół niego. Państwu Anieli i Rudolfowi Matuszek Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kwiaty do ołtarzy w tym tygodniu.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W środę, 25.04., przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Msza św. o godz. 18.00, a po niej odbędzie się procesja błagalna o urodzaje, którą odprawimy na naszym cmentarzu. Zapraszam do wspólnej modlitwy, szczególnie rolników i gospodarzy naszej parafii.
 1. W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. W programie m.in. zwiedzanie seminarium, spotkania w mniejszych grupach dla dzieci i młodzieży, Msza św., koncert zespołu kleryckiego i nabożeństwo. Będzie też ciepły posiłek i coś na słodko. Seminarium zaprasza. Informacje na stronie: www.seminarium.opole.pl.

W sobotę, 28.04., zapraszamy również do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu o godz. 19.30 na kolejny Wieczór Uwielbienia.

 1. W przyszłą niedzielę, 29.04., przypada V Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne, a po nim zapraszam na spotkanie do salki przy kościele młodzież z klasy 3 Gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania;
 • o godz. 19.00 w kaplicy pod kościołem NSPJ w Raciborzu odbędzie się WIECZÓR FILMOWY. Wyświetlony zostanie film „Sprawa Chrystusa” – o dziennikarzu, który postanawia udowodnić, że Bóg nie istnieje.
 1. W imieniu Dyrekcji ZSP 4 w Raciborzu informuję, że nabór do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 26.04. o godz. 9.00 i będzie trwał do 11.05.2018 roku.                                                                                                                                                                                            Zapisy na stronie: naborp-kandydat.vulcan.net.pl/raciborz
 1. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zapraszają młodych całej diecezji w poniedziałek, 30 kwietnia br., o godz. 19.00 do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Tym razem tematem będą słowa: Słodkie orzeźwienie! W programie spotkania: konferencja, poczęstunek, nabożeństwo i Msza św.
 1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 7. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek, 1 maja, w Jemielnicy. To okazja do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem Święta będzie Msza św. o godz. 11.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 nabożeństwo majowe i do św. Józefa, a o 17.30 wokół jemielnickiego stawu odbędzie się tradycyjny «Bieg po dyszke dla Rodziny». Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.