1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne, a po nim zapraszam na spotkanie do salki przy kościele młodzież z klasy 3 Gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinie Joachima i Jolanty Haide za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych diecezji w poniedziałek, 30 kwietnia br., o godz. 19.00 do  kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej.
 1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 7. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek, 1 maja, w Jemielnicy. To okazja do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem Święta będzie Msza św. o godz. 11.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z 8. Jarmarkiem Cysterskim.
 1. Maj to miesiąc maryjny. Zachęcam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.
 1. W czwartek, 3.05., przypada uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze św. godz. 8.00 i 18.00. Po rannej Mszy św. nabożeństwo majowe o powołania. W czasie wieczornej Mszy św. Dzieci Maryi złożą swe coroczne przyrzeczenia i otrzymają medaliki.
 1. W piątek, 4.05., od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy nabożeństwem majowym z wezwaniami do Matki Bożej oraz Msza św. m.in. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii przed Mszą św.) za tegorocznych maturzystów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy! Po Mszy św. spotkanie w kościele dla dzieci przeżywających w tym roku 1 rocznicę I-Komunii św. i ich rodziców.
 1. W sobotę, 5.05., o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia i nabożeństwo majowe do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych w sobotę nie będzie.
 1. W przyszłą niedzielę, 6.05., przypada VI Niedziela Wielkanocna:
 • przeżywać będziemy KIERMASZ – rocznicę poświęcenia naszego kościoła;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po sumie (o godz. 11.00) odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych;
 • po południu nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła, a po nim spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich chętnych w salce przy plebanii. Na to spotkanie bardzo proszę o upieczenie ciast (zgłoszenia chętnych w zakrystii).
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adam Przypadło z Raciborza oraz Daria Cyranek z Raciborza (zapowiedź I).