1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy:
 • Bóg zapłać za kolektę na jałmużnę postną z całego roku;
 • o godz. 10.00 Msza św. m.in. w intencji tegorocznych Bierzmowanych – o dary Ducha Świętego i z podziękowaniem za przyjęty sakrament dojrzałości chrześcijańskiej;
 • o godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które będzie miało formę koncertu z okazji Dnia Matki. Koncert przygotowany został przez zespoły muzyczne pod dyrekcją pani Barbary Wałach;
 • o godz. 16.00 odbędzie się kolejne „Spotkanie Rodzinne”, tym razem w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. W związku Dniem Matki oraz Dniem Dziecka, będzie miało ono formę spotkania przy ognisku (prowiant we własnym zakresie). Szczegółowe informacje zawarte są na plakacie;
 • w kaplicy pod kościołem NSPJ w Raciborzu o godz. 19.00 Wieczór Filmowy. Wyświetlony będzie film „Józef i Maryja”. Jest to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci, staje się jego życiową misją.
 1. Ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarza złożyła rodzina Zieliński. Bóg zapłać!
 1. We wtorek, 29.05., odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka do Matki Bożej. Rano zapraszam na Mszę św. o godz. 6.30, a po południu będziemy pielgrzymować. Wyruszymy o godz. 17.00 spod naszego kościoła i uczestniczyć będziemy w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. w kościele Matki Bożej. Po uroczystościach wrócimy do naszej świątyni, gdzie zakończymy pielgrzymowanie błogosławieństwem.
 1. W czwartek, 31.05., przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej świątyni Msza św. o godz. 6.30. Msza św. o godz. 8.00 z procesją do 4 ołtarzy będzie odprawiona na Osiedlu Pokój przy ul. Sobieskiego (na boisku):
 • w tym roku z procesją przejdziemy ul. Hulczyńską i Sobieskiego (proszę o przygotowanie 4 ołtarzy i udekorowanie naszych domów i obejść na trasie procesji);
 • Dzieci Komunijne i Rocznicowe zapraszam w strojach komunijnych;
 • panów proszę o kierowanie ruchem i pilnowanie porządku na całej trasie;
 • ofiary podczas kolekty złożymy w tym dniu na rzecz naszej parafii;
 • mieszkańcy Osiedla zapraszają wszystkich Parafian i Gości po procesji na boisko osiedlowe na mały poczęstunek (kawa, kołocz, a dla dzieci – zimne napoje). Okazją do świętowania jest 60-lecie powstania osiedla „Pokój”.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii u pana Kościelnego);
 • w sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 1. W przyszłą niedzielę, 3.06., przypada IX Niedziela Zwykła:
 • kolekta na Międzydiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką ofiar przy kościele na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie;
 • na Górze Św. Anny Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych. W programie:
  o godz. 10.00 – Modlitwa w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Bambergu Ludwiga Schicka i biskupa opolskiego Andrzeja Czai; o godz. 13.00 – Festiwal Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice. Zapraszamy do udziału.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Huberta FRANICZEK, który przeżył 57 lat, mieszkał przy ul. Wschodniej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…