1. Przeżywamy IX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na Międzydiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Dziękczynienia – po Mszach św. zbiórka ofiar przy kościele na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie;
 • na Górze Św. Anny Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych. W programie:
  o godz. 10.00 – Modlitwa w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Bambergu Ludwiga Schicka i biskupa opolskiego Andrzeja Czai; o godz. 13.00 – Festiwal Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice. Zapraszamy do udziału;
 • zapraszam na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 14.30.
 1. Ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarza złożyła młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, wraz z rodzicami. Bóg zapłać!
 1. Przeżywamy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszach św. odmawiać będziemy litanię do NSPJ przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 1. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z całego serca dziękuję mieszkańcom Osiedla za przygotowanie pięknego ołtarza do sprawowania Mszy św., dziękuję wszystkim, którzy pięknie udekorowali trasę przejścia procesji, przygotowali 4 ołtarze. Bóg zapłać dzieciom i młodzieży, dorosłym i wszystkim biorącym udział w procesji za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za kwiaty przekazane do dekoracji naszego kościoła po procesji Bożego Ciała. Przypominam, że do czwartku włącznie po Mszach św. odbywają się procesje eucharystyczne.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 6.30, a po niej nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 1. W piątek, 8.06., uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. szkolna i młodzieżowa o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 10.06., przypada X Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu św. Franciszka w salce przy kościele;
 • nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 14.30;
 • po południu, od godz. 15.00 na boisku LKS Studzienna odbędzie się doroczny FESTYN RODZINNY organizowany przez Stowarzyszenie Studzienna, DFK Studzienna, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 oraz Radę Rodziców ZSP 4 – zapraszamy do zabawy;
 • ulicami Raciborza przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który jest wyrazem poparcia dla wartości związanych z szacunkiem dla życia i promocją katolickiej wizji rodziny. Marsz rozpocznie się w kościele Matki Bożej o godz. 17.00, a zakończy – w kościele św. Mikołaja Koncertem Uwielbienia o godz. 18.00. W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału.