1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po Mszach św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UO;
 • zapraszam na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 14.30.
 1. Dziś i za tydzień po Mszach (w salce przy kościele) będziemy rozdawać deklaracje i zapisywać chętnych na Lato w Studziennej. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Studzienna.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie, która ofiarowała kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu. Bóg zapłać również rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Z wielką radością pragnę poinformować, że od 1.06.2018 r. nasz dotychczasowy student-rezydent ks. Tomasz REHLIS został mianowany wikariuszem sądowym czyli oficjałem Sądu Diecezji Opolskiej. Od 1.09.2018 r. będzie ponadto wykładowcą na WTUO i w naszym seminarium. Równocześnie pozostanie nadal rezydentem naszej parafii pełniąc posługę duszpasterską w dni wolne od zajęć. Ks. Tomaszowi serdecznie gratulujemy i życzymy obfitości łask Bożych w wypełnianiu powierzonych urzędów.
 1. Wszystkich członków Bractwa św. Józefa zapraszamy na wiosenne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w czwartek (21 czerwca) w naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. W związku z tym, Mszy św. rano nie będzie, ale zapraszam do wspólnej modlitwy wieczorem o godz. 18.00.
 1. W piątek, 22.06., Msza św. szkolna i młodzieżowa na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 18.00.
 1. W sobotę, 23.06., w Dzień Ojca, na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn – Męskie Oblężenie Jasnej Góry pod hasłem: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 1. W przyszłą niedzielę, 24.06., uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 14.30.
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.: w czwartek o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.30 i w niedzielę o godz. 7.30.
 1. Sprzątanie wokół kościoła w poniedziałek, 25.06. od godz. 8.00.
 1. Trwają zapisy na Ławkę Festiwal – diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Opolu-Winowie. Koszt uczestnictwa wynosi 115 zł. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie internetowej: www.botafe.pl. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na ŚDM do Panamy. Termin: od 19 stycznia do 4 lutego 2019. Koszt wyjazdu to około 5500 zł. Szczegółowe informacje i zapisy: www.botafe.pl
 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz 22. organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania jest „Bóg mój i wszystko”. Termin: od 16 do 21 lipca. Zapisy na www.swietomlodziezy.com
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Hildegardę KUBACKĄ, która przeżyła 89 lat, mieszkała przy ul. Bogumińskiej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…