1. Przeżywamy dziś XIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz Seminarium Duchownego i Kurii w Opolu;
 • dziś także zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy, a przy kościele zbiórka do puszek w odpowiedzi na Apel Biskupa Opolskiego o pomoc dla dzieci z Aleppo;
 • po sumie odbędzie się spotkanie w salce przy kościele, dotyczące tegorocznych dożynek. Zapraszam na to spotkanie wszystkich rolników oraz zainteresowanych przygotowaniem tej uroczystości we wrześniu;
 • nabożeństwo niedzielne o 14.30, a przed nim – o godz. 14.00 chrzest.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które ofiarowały kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu. Dziękuję również osobom, które w poniedziałek pięknie wysprzątały i wyplewiły teren przy kościele i plebanii. Bóg zapłać!
 1. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek po Mszy św. W związku z moim wyjazdem na urlop, zastępstwo w tym czasie będzie pełnił ks. prałat Jan Szywalski. Bardzo proszę, by podczas mojej nieobecności, zwracać się do ks. prałata z wszelkimi sprawami dotyczącymi życia parafialnego.
 1. Można jeszcze zapisać się na Ławkę Festiwal – diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Opolu-Winowie. Koszt uczestnictwa wynosi 115 zł. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży informuje także, że są wolne miejsca na wyjazd na ŚDM do Panamy w terminie: od 19 stycznia do 4 lutego 2019. Koszt wyjazdu to ok. 5500 zł. Informacje i zapisy na powyższe wydarzenia: www.botafe.pl
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
 • w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo I-czwartkowe w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy odmawiając litanię do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii);
 • w sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych nie będzie.
 1. W przyszłą niedzielę, 8.07., przeżywać będziemy XIV Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • od przyszłego tygodnia, w czasie wakacji nie będzie nabożeństwa po południu.

7. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają na ogólnopolskie Święto Młodzieży w terminie od 16 do 21 lipca. W tym roku hasłem spotkania jest: Bóg mój i wszystko. Zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com