1. Przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą – kolekta na rzecz naszej parafii. Składam serdeczne podziękowania za złożone ofiary na ten cel.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom: Helenie Kijas i Sebastianowi Lipińskiemu za ofiarę na udekorowanie kwiatami ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. Pod koniec czerwca odbyło się spotkanie dotyczące tegorocznych dożynek. Pragnę Was poinformować, kochani Parafianie, że nasze dożynki połączone będą z dożynkami miejskimi. W związku z niewielkim zainteresowaniem tym tematem (małą frekwencją na czerwcowym spotkaniu), po rozmowie z Panem Prezydentem i Proboszczem parafii w Sudole, postanowiliśmy wspólnie zorganizować uroczystości dziękczynienia za plony. W związku z tym, Msza św. dożynkowa będzie sprawowana 16 września o godz. 11.00 w kościele w Sudole, natomiast po niej – w korowodzie – udamy się na boisko LKS Studzienna i tu odbędzie się II część miejskich i naszych parafialnych dożynek. Bardzo proszę wszystkich Parafian o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości, która powiązana będzie również z naszym odpustem ku czci Świętego Krzyża. Chętnych do włączenia się do korowodu, przygotowania korony żniwnej zapraszam do kontaktu z panem Eugeniuszem Wyglendą i z Proboszczem. Pod koniec wakacji zorganizujemy jeszcze spotkanie dotyczące tego wydarzenia.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
 • w czwartek o godz. 6.30 Msza św. I-czwartkowa o powołania, a po niej – nabożeństwo;
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii u pana Kościelnego);
 • w sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. ODWIEDZINY CHORYCH od godz. 8.30 (chorych bardzo proszę zgłosić w zakrystii u pana Kościelnego).
 1. W przyszłą niedzielę, 5.08., przeżywać będziemy XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii diecezjalnej i Seminarium w Opolu;
 • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele.
 1. W poniedziałek, 6.08., od godz. 7.00 zapraszam do sprzątania wokół kościoła.
 1. Tegoroczna 35. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę z Raciborza będzie miała miejsce w dniach 13-18 sierpnia br. Znaczki do nabycia w zakrystii!