1. Przeżywamy dziś XX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom: Katarzynie i Bartoszowi Sitek, za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni. Bóg zapłać!
 1. Wczoraj, pochodząca z naszej parafii s. M. Michalina Opolony, złożyła w klasztorze w Nysie Śluby Wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Świętej Elżbiety. To wielka radość dla całej naszej Wspólnoty. Uroczystość dziękczynną za dar powołania zakonnego siostry Michaliny będziemy przeżywać w naszej parafii w sobotę, 22 września 2018 r., podczas wieczornej Mszy św.
 1. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy naszym kościele w środę, 22 sierpnia, do godz. 13.00. (sprzęt można przywozić na parking od godz. 8.00 rano, a około 13.00 zostanie od odebrany przez firmę Green Office Ecologic i wówczas zbiórka zostanie zakończona). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.
 1. W przyszłą niedzielę, 26.08., przeżywać będziemy XXI Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misyjne s. Barbary Miensopust SSpS, która w ramach kazania podzieli się z nami doświadczeniem misyjnej pracy na Jamajce.
 1. W dniach 1-2 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę, 2 września, o godz. 11.00.
 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na Wielkie Odpusty Kalwaryjskie: ku czci Wniebowzięcia NMP w dniach 17-19 sierpnia oraz ku czci Aniołów Stróżów w dniach 31 sierpnia – 2 września.
 1. Dyrekcja ZSP nr 4 w Raciborzu informuje, że listy grup przedszkolnych dostępne będą w sekretariacie Zespołu oraz u Intendenta przedszkola od dnia 28.08. Informację na ten temat można uzyskać telefonicznie bądź osobiście na miejscu.
 1. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Piotra JENCZMIONKA, który przeżył 45 lat, mieszkał w Niemczech (wcześniej przy ul. Kopca). Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…