1. Przeżywamy dziś uroczystość NMP Częstochowskiej:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz misyjnej działalności s. Barbary Miensopust SSpS na Jamajce. Siostrze Barbarze dziękujemy za podzielenie się z nami doświadczeniem misyjnej posługi w Kościele i życzymy obfitości Bożych łask, a także wiele sił i wytrwałości w tym pięknym, ale i trudnym, misyjnym dziele;
 • zapraszamy na Wieczór Uwielbienia do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu. Początek o godz. 19.30.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które ofiarowały kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni. Bóg zapłać!
 1. Wolne intencje Mszy św. we wtorek, czwartek i w przyszłą niedzielę rano.
 1. W sobotę, 1.09., przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na Mszę św. I-sobotnią, a po niej – na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą przed parafialnym odpustem i dożynkami miejskimi (w piątek i sobotę, 14 i 15.09.).
 1. W przyszłą niedzielę, 2.09., przeżywać będziemy XXII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz seminarium duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu nabożeństwo w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, z poświęceniem przyborów szkolnych dzieciom, które rozpoczynają edukację w szkole.
 1. Dyrekcja ZSP nr 4 w Raciborzu informuje, że listy grup przedszkolnych dostępne będą w sekretariacie Zespołu oraz u Intendenta przedszkola od dnia 28.08. Informację na ten temat można uzyskać telefonicznie bądź osobiście na miejscu.
 1. Chętnych zapraszamy na wyjazd do Sandomierza, który organizujemy z parafią na Rynku w Raciborzu w dniach 22-23.09. Szczegóły na:
 1. Wydział katechetyczny w imieniu biskupa opolskiego Andrzeja Czai serdecznie zaprasza wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników oświaty, Katechetów świeckich, Siostry zakonne oraz Księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety i Nauczyciela, który odbędzie się w sobotę, 8 września 2018 roku, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1A. Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie Lena Bröder, Miss Niemiec 2016, która jest nauczycielką religii. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 10.00. O godz. 12.00 wykład: «Piękno we mnie – z wiarą do sukcesu». O godz. 13.00 ogłoszenia Wydziału Katechetycznego. Dokładny program na plakacie.
 1. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w 23. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 15 września 2018 r. Szczegółowe informacje za tydzień.
 1. Zmarła śp. Klara TOMICZEK, która przeżyła 88 lat, mieszkała przy ul. Hulczyńskiej 5. Jej pogrzeb we wtorek, 28.08. o godz. 11.00. Różaniec za Zmarłą Klarę dziś o godz. 15.00, w poniedziałek o 17.15 i we wtorek przed pogrzebem o 10.20. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…