1. Przeżywamy dziś XXII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz seminarium duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, z poświęceniem przyborów szkolnych dzieciom, które rozpoczynają edukację w szkole.
 1. W imieniu s. Barbary Miensopust SSpS, pracującej na misjach na Jamajce składam serdeczne Bóg zapłać za kolektę z ubiegłej niedzieli na rzecz misyjnej działalności naszej Siostry. Ofiary złożone na cele misji wyniosły 5160 zł oraz 307 €. Dziękuję za Waszą hojność i życzliwość, a jednocześnie proszę o modlitwę w intencji s. Barbary i misyjnej działalności Kościoła katolickiego na świecie.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św. Można zapisywać już intencje Mszy św. na przyszły rok.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni. Bóg zapłać!
 1. W poniedziałek, 3.09., zapraszam na spotkanie dotyczące tegorocznych DOŻYNEK MIEJSKICH, które współorganizujemy z parafią w Sudole. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w salce przy plebanii.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:
 • w czwartek godz. 6.30 Msza św. I-czwartkowa o powołania, a po niej – nabożeństwo;
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy odmówieniem litanii do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. m.in. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii u pana Kościelnego). Po Mszy św. s. Antonia zaprasza na spotkanie w salce przy kościele wszystkie Dzieci Maryi (grupę młodszą i starszą) oraz dziewczęta, które chcą należeć do Marianek.
 1. W przyszłą niedzielę, 9.09., przeżywać będziemy XXIII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne.
 1. Chętnych zapraszamy na wyjazd do Sandomierza, który organizujemy z parafią na Rynku w Raciborzu w dniach 22-23.09. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 1. Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę, 9 września, na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później – w niedzielę, 16 września, o godz. 14.00.
 1. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w 23. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 15 września 2018 r.
 1. Sprzątanie i plewienie wokół kościoła przed parafialnym odpustem odbędzie się w poniedziałek, 10 września 2018 r. Zapraszamy chętnych do pomocy od godz. 8.00.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Klarę Tomiczek, która przeżyła 88 lat, mieszkała przy ul. Hulczyńskiej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…