1. Dziś odpust parafialny ku czci Świętego Krzyża oraz Dożynki miejskie:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • gości w naszej Wspólnocie ks. dr Paweł Brudek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Pawłowi za przyjęcie zaproszenia, wygłoszone odpustowe Słowo Boże i obecność na naszym święcie parafialnym;
 • o godz. 11.00 Msza św. dożynkowa w kościele MB Różańcowej w Sudole, a po niej w korowodzie przejdziemy na stadion LKS Studzienna, gdzie odbędzie się II część Dożynek Miejskich. Serdecznie zapraszamy do udziału;
 • serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynieśli dary na stół odpustowy;
 • po południu w naszym kościele nieszpory odpustowe o godz. 14.30;
 • Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów do Opola w dzisiejszą niedzielę na godz. 14.00. Uroczystość odbędzie się w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które tak życzliwie i ofiarnie podeszły do mojej prośby i posprzątały, wyplewiły teren wokół kościoła przed parafialnym odpustem. Bóg zapłać za Waszą pracę i zaangażowanie!
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św. Można zapisywać intencje Mszy św. na przyszły rok.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!
 1. W piątek, 21.09., zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.
 1. W sobotę, 22.09., podczas wieczornej Mszy św. dziękować będziemy Panu Bogu za dar powołania zakonnego s. M. Michaliny Opolony i za złożone śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety. Zapraszam wszystkich do modlitewnego dziękczynienia oraz prośby o nowe powołania zakonne z naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę, 23.09., przeżywać będziemy XXV Niedzielę Zwykłą:
 • w tym dniu kolekta na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu w kościele nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • na Górze św. Anny odbędą się w tym dniu tegoroczne dożynki diecezjalne. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00.
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne rejonowe spotkania formacyjne. Spotkanie dla Rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 10 października, o godz. 17.30 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu-Markowicach.

9. W sobotę, 6 października br., odbędzie się 26. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie bp Rudolf Pierskała, który odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice sanktuarium. Po Mszy św. i posiłku w klasztorze Sióstr Boromeuszek uczestnicy wysłuchają konferencji formacyjnej w bazylice. Również w bazylice na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jadwigi.

10. Zapraszamy do szkoły w Studziennej na zajęcia dla dorosłych od 18 września:

 • we wtorki gimnastyka o godz. 18.30
 • w piątki fitness o godz. 20.15.