1. Dziś przypada XXVII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • Bóg zapłać również za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św.
 1. Dziękujemy pani Marii Psota, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w ubiegłym tygodniu. W dzisiejszą niedzielę składamy serdeczne Bóg zapłać państwu Marii i Teodorowi Szyra za ofiarę na ten cel.
 1. W tym tygodniu zapraszam do kościoła na spotkania grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
 • we wtorek po różańcu (godz. 18.00) spotkanie dla klasy 6 SP;
 • w czwartek po różańcu (godz. 18.00) spotkanie dla klasy 7 i 8 SP;
 • w piątek po Mszy św. szkolnej spotkanie dla klasy 3 PG.
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne rejonowe spotkanie formacyjne dla Rejonu Racibórz, które odbędzie się w środę, 10 października, o godz. 17.30 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu-Markowicach.
 1. W sobotę, 13.10., przypada Dzień Fatimski. Po raz ostatni w tym roku spotkamy się na nabożeństwie fatimskim o godz. 19.00. Z tego względu, w sobotę nie będzie różańca przed wieczorną Mszą św., tylko w czasie nabożeństwa fatimskiego o 19.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 14.10., przeżywać będziemy XXVIII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • przeżywać będziemy Dzień Papieski – przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia;
 • o godz. 10.00 Msza św. z ofiarą w intencji Róż różańcowych naszej parafii oraz
  w intencji wszystkich Matek, z prośbą o potrzebne siły i opiekę Matki Najświętszej;
 • po południu w kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30;
 • na Górze św. Anny odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego. W programie: Msza św. w Bazylice o godz. 17.00 w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców, a po niej różaniec i procesja na cmentarz do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego. Na to modlitewne spotkanie zapraszamy rodziców dzieci zmarłych przed urodzeniem i po urodzeniu, także dzieci kilkuletnich i dorosłych, wszystkich doświadczonych utratą bliskich, bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci.
 1. W sobotę, 20 października, odbędzie się 3. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00 zakończenie ok. 15.30.
 1. W sobotę, 20 października 2018 r., w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.