1. Dziś przypada XXVIII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • dziś 18. Dzień Papieski, z którym związane są dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60. rocznica sakry biskupiej i 40. rocznica wyboru na tron Piotrowy. Hasło Dnia Papieskiego «Promieniowanie ojcostwa» jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka – to tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku.  Po Mszach św. przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia;
 • o godz. 10.00 Msza św. z ofiarą w intencji Róż różańcowych naszej parafii oraz
  w intencji wszystkich Matek, z prośbą o potrzebne siły i opiekę Matki Najświętszej;
 • po południu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30 przygotowane przez młodzież wraz z panią Barbarą Wałach;
 • na Górze św. Anny dziś obchody Dnia Dziecka Utraconego. W programie: Msza św. w Bazylice o godz. 17.00 w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców, a po niej różaniec i procesja na cmentarz do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ofiarodawcom za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele.
 1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na Pielgrzymkę Kobiet do Jubileuszowego Sanktuarium św. Anny w Oleśnie, która odbędzie się w Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – we wtorek, 16 października br. W programie: muzyczne zawiązanie wspólnoty o godz. 16.00, modlitwa różańcowa o godz. 16.30 oraz Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego o godz. 17.00.
 1. Z okazji święta św. Łukasza, w imieniu kapelana szpitalnego – ks. Ireneusza, zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia na Różaniec i Mszę św. w ich intencji do klasztoru Annuntiata w czwartek, 18 października na godz. 18.00.
 1. W sobotę, 20 października, odbędzie się 3. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. Również w sobotę, w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.
 1. Za tydzień, 21.10., przeżywać będziemy XXIX Niedzielę Zwykłą:
 • przypada wówczas niedziela misyjna – kolekta przeznaczona będzie na rzecz misji i misjonarzy;
 • nabożeństwo różańcowe o 14.30 poprowadzą Dzieci Maryi wraz z s. Antonią.
 1. W poniedziałek, 22.10., sprzątanie wokół kościoła. Zapraszamy od godz. 8.00.

9. W lipcu 2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Gruzji. Plan pielgrzymki: Gruzja_2019

10. Zmarła śp. Brygida KUKOFKA, lat 77, zamieszkała przy ul. Bojanowskiej 51. Jej pogrzeb w czwartek, 18 października, o godz. 11.00. Różaniec za Zmarłą będzie odmawiany podczas nabożeństw różańcowych w niedzielę o 14.30, poniedziałek, wtorek i środę o 17.30 oraz w czwartek przed pogrzebem o godz. 10.20 w kaplicy pogrzebowej. Polecajmy + Brygidę miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek…