1. Dziś przypada XXIX Niedziela Zwykła:
 • obchodzimy NIEDZIELĘ MISYJNĄ, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele – Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na rzecz misji i misjonarzy;
 • nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30 poprowadzą Dzieci Maryi wraz z s. Antonią;
 • zapraszamy do klasztoru Annuntiata o godz. 16.00 na kolejne „Spotkanie Rodzinne”. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św. Można zapisywać intencje Mszy św. na 2019 rok (szczególnie jubileusze, rocznice).
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Złotym Jubilatom: Renacie i Grzegorzowi Paskuda, za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele.
 1. W poniedziałek, 22.10., odbędzie się sprzątanie i plewienie wokół kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy od godz. 8.00. W sobotę, 27.10. ODWIEDZINY CHORYCH naszej parafii od godz. 8.30. Chorych proszę zgłosić w zakrystii.
 1. Za tydzień, 28.10., przeżywać będziemy XXX Niedzielę Zwykłą:
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Pakistan. Przerwać milczenie». Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Pakistanie będzie zbiórka do puszek przed kościołem po Mszach św.;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.
 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a w związku z nią, zwiększa się częstotliwość odwiedzin naszego cmentarza i sprzątania grobów. Bardzo proszę o uważne segregowanie śmieci na cmentarzu, a jednocześnie proszę o to, by z rozwagą stawiać znicze i kwiaty na grobach swoich Bliskich. Od ilości zniczy i kwiatów nie zależy zbawienie naszych Zmarłych, ale od modlitwy w ich intencji!
 1. Trwają zapisy na diecezjalne spotkanie młodych „Ławka Go” na Górze św. Anny. Spotkanie ma nawiązywać do Synodu i odbędzie się na zakończenie Synodu (26-28.10.). Bardzo serdecznie zapraszamy młodych ludzi do udziału w nim. Zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii:                                                                                                                                http://botafe.pl/pl/aktualnosci/item/694-ławka-go-2018.html

Organizowany jest także w naszym dekanacie wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Madrycie. W sprawie wyjazdu do Madrytu należy się kontaktować z wikariuszem z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu – z ks. Kamilem.

 1. W lipcu 2019 roku organizujemy pielgrzymkę samolotową do Gruzji. Szczegóły wyjazdu w gablotkach i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii. Gruzja_2019
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Brygidę KUKOFKA, która przeżyła 77 lat, mieszkała przy ul. Bojanowskiej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…