1. Dziś przypada XXX Niedziela Zwykła:
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Pakistan. Przerwać milczenie». Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Pakistanie będzie zbiórka do puszek przed kościołem po Mszach św.;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do środy po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom Łubik i Cuber za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać!
 1. W poniedziałek odbyło się sprzątanie i plewienie wokół kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które poświęciły swój czas i siły, by otoczenie naszego kościoła znów było czyste i zadbane. Bóg zapłać Wam za zaangażowanie!
 1. W czwartek, 1.11., uroczystość Wszystkich Świętych:
 • Msze św. o godz. 7.30, 10.00 oraz po południu o godz. 16.00;
 • o godz. 14.00 w kościele rozpocznie się nabożeństwo za Zmarłych zalecanych w tegorocznych wypominkach. Zakończymy je na parafialnym cmentarzu;
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii.
 1. W piątek, 2.11., wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00. Kolekta na rzecz cmentarza (na wywóz śmieci).
 1. W piątek i sobotę o godz. 17.00 nabożeństwa różańcowe za dusze Zmarłych zalecanych w wypominkach, w niedzielę o 14.30 Droga Krzyżowa.
 1. W sobotę, 3.11., zapraszam na spotkanie rodziców Dzieci Maryi z s. Antonią o godz. 16.30 w salce przy kościele.
 1. Za tydzień, 4.11., przeżywać będziemy XXXI Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu Droga Krzyżowa za naszych Zmarłych o godz. 14.30.
 1. W lipcu 2019 roku organizujemy pielgrzymkę samolotową do Gruzji. Szczegóły wyjazdu w gablotkach i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii. Gruzja_2019
 1. Zmarł nasz parafianin, śp. Zygfryd Hübner, lat 66, zamieszkały przy ul. Sobieskiego. Jego pogrzeb we wtorek, 30.10., o godz. 10.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1.11. od południa i 2.11. mogą dostąpić odpustu zupełnego za Zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1.11. do 8.11. i spełnią ww. warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za Zmarłych.