1. Dziś przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne.
 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. od środy do piątku.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie Tumulka, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy – Bóg zapłać za Waszą troskę o piękno naszego kościoła!
 1. We wtorek, 20 listopada br. o godz. 19.00, w ramach Raciborskich XVII Dni Księdza Stefana Pieczki, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbędzie się Koncert Macieja Miecznikowskiego «Wyśpiewać 100 lat niepodległości». Poprzedzi go Msza św. w intencji śp. ks. Stefana Pieczki o godz. 18.00. W gablotkach jest wywieszony plakat – zaproszenie na te uroczystości.
 1. W lipcu 2019 roku planujemy samolotową pielgrzymkę do Gruzji. Informacje na ten temat zamieszczone są na gazetkach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca listopada 2018 roku. Gruzja_2019
 1. Za tydzień, 25.11., przeżywać będziemy XXXIV Niedzielę Zwykłą – jest to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w Opolu odbędzie się doroczny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W programie przewidziano modlitwę różańcową, okazję do sakramentu pokuty, Mszę św. oraz wykład formacyjny. Rozpoczęcie skupienia o godz. 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim (przy ul. Drzymały 1a);
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • w imieniu Dekanalnego Duszpasterza Rodzin, ks. Łukasza Szablickiego, zapraszamy na kolejne „Spotkanie Rodzinne” do klasztoru Annuntiata na godz. 16.00. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach w gablotkach.
 1. W roku, w którym Katolicki Uniwersytet Lubelski obchodzi 100. rocznicę powstania, a Wydział Teologiczny UO rozpoczyna 25-lecie istnienia, zapraszamy do Opola na «Spotkanie Wdzięczności» zaplanowane na sobotę, 24 listopada 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 11.00. W programie: Msza św. koncelebrowana z udziałem Księży Biskupów i Profesorów w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi, a po niej część artystyczna i biesiadna (m.in. wystąpienia zaproszonych Gości, recital muzyczny: «Wdzięczność jest darem», spotkania absolwentów z wykładowcami i poczęstunek) w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 20 listopada 2018 r. na stronie: zjazdabsolwentow.eu. Biskup Opolski wraz z organizatorami spotkania serdecznie zapraszają wszystkich absolwentów WTUO do wspólnego świętowania.
 1. W okresie Adwentu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania Bractwa św. Józefa. W naszym rejonie to spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 13 grudnia o godz. 18.00 w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Wszystkich członków Wspólnoty zapraszamy do udziału.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek naszą parafiankę, śp. Jadwigę HERBER, która przeżyła 90 lat, mieszkała przy ul. Urbana. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…