1. Dziś przeżywamy XXXIV Niedzielę Zwykłą, w którą przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • w Opolu odbywa się dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., w którym uczestniczą także szafarze z naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne. Przed nabożeństwem – o godz. 14.00 do wspólnoty Kościoła poprzez sakrament chrztu świętego zostanie włączony Eryk-Martin Wyglenda;
 • w imieniu Dekanalnego Duszpasterza Rodzin, ks. Łukasza Szablickiego, zapraszamy na kolejne „Spotkanie Rodzinne” do klasztoru Annuntiata na godz. 16.00. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach w gablotkach.
 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu – Bóg zapłać za Waszą troskę o piękno kościoła!
 1. W lipcu 2019 roku planujemy samolotową pielgrzymkę do Gruzji. Informacje na ten temat zamieszczone są na gazetkach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii i zakrystii do przyszłej niedzieli. Gruzja_2019
 1. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych chcących świętować tzw. Andrzejki, Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w piątek, 30 listopada 2018 roku.
 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na Mszę św. o nawrócenie grzeszników o godz. 6.30 i nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą przed świętami Bożego Narodzenia.
 1. Za tydzień, 2.12., przeżywać będziemy I Niedzielę Adwentu:
 • kolekta na rzecz WMSD w Opolu oraz innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. W tym roku tematem przewodnim są słowa z listu św. Pawła do Galatów: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.” (Ga 5,1). Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego i zielonoświątkowego, Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.
 1. Są jeszcze w tym tygodniu wolne intencje Mszy św.: we wtorek, czwartek, niedzielę rano.
 1. W okresie Adwentu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania Bractwa św. Józefa. W naszym rejonie to spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 13 grudnia o godz. 18.00 w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Wszystkich członków Wspólnoty zapraszamy do udziału.
 1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu i Przyjaciele po raz kolejny biorą udział w Szlachetnej Paczce. W tym roku wspólnie chcemy pomóc rodzinie Pani Agaty (41 l.), która jest po ciężkiej chorobie nowotworowej, samotnie wychowuje synka Wiktora (4,5 l.). Pani Agata jest w trudnej sytuacji od kilku lat. Największym wsparciem dla pani Agaty będą: środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów), żywność (herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron wieloziarnisty, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, mleko, płatki śniadaniowe), a także pomoce szkolne (zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, kredki). Dary do Szlachetnej paczki można przynosić do piątku, 30.11. rano do kościoła lub do szkoły. Za pomoc serdecznie dziękujemy! Razem zmieniamy świat na lepsze!