1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę na WMSD w Opolu oraz inne instytucje diecezjalne;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. W tym roku tematem przewodnim są słowa z listu św. Pawła do Galatów: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.” (Ga 5,1). Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego i zielonoświątkowego, Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.
 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszach św.
 1. Od poniedziałku rozpoczynamy RORATY (poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00). W tym roku myślą przewodnią rorat będzie Osoba i dary Ducha Świętego. Tradycyjnie do tematyki Rorat będą nawiązywały wieczorne audycje w Radio Doxa od poniedziałku do piątku o godz. 19.15. Zachęcam do słuchania.
 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca (Msza św. roratnia o godz. 6.30, a po niej nabożeństwo w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz Msza św. m.in. zbiorowa).
 1. Caritas Diecezji Opolskiej rozpoczął przygotowania do 25. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze z Wigilijnego Dzieła przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci, które zorganizują Parafialne Zespoły Caritas w ramach konkursu na wyobraźnię miłosierdzia. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła, składamy ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą. Możemy również nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny za 5 zł.
 1. W sobotę, 8.12., przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Mszę św. w intencji Dzieci Maryi naszej parafii o godz. 8.00. W południe, od godz. 12.00 do 13.00, w naszym kościele będą prowadzone przez Parafian modlitwy w ramach tzw. Godziny Łaski. Zapraszamy!
 1. Za tydzień, 9.12., przeżywać będziemy II Niedzielę Adwentu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będziemy przeżywać w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla rodzin – rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie około 14.00, które poprowadzi ks. Piotr Adamów.
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne.
 1. Wolna intencja Mszy św.: w sobotę o godz. 8.00.

9. Spotkanie Bractwa św. Józefa w naszym rejonie będzie miało miejsce w czwartek, 13 grudnia, o godz. 18.00 w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.