1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski przypada dziś w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla rodzin – rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie około 14.00, które poprowadzi ks. Piotr Adamów;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne.
 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszach św.
 1. Zapraszam do uczestnictwa w RORATACH (w poniedziałek, środę i piątek
  o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00). Do Rorat nawiązują wieczorne audycje w Radio Doxa od poniedziałku do piątku o godz. 19.15.
 1. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (12 złotych za dużą i 5 złotych za małą) oraz opłatki na stół wigilijny (5 zł).
 1. W czwartek, 13.12., o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa.
 1. W sobotę, 15.12., Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne ZSP 4 oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Studzienna zapraszają na Kiermasz Świąteczny od godz. 16.00 do 19.00 na salę LKS Studzienna. Podczas wspólnej biesiady wraz z występami dzieci ZSP4, będzie możliwość zakupu: moczki i pierników świątecznych, stroików i drobnych upominków, opłatków i domowych wypieków.
 1. Za tydzień, 16.12., przeżywać będziemy III Niedzielę Adwentu:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Stowarzyszenie Studzienna zaprasza po Mszach św. przy kościele na Kiermasz Świąteczny, podczas którego odbędzie się sprzedaż żywych choinek z dowozem do domu, świątecznych wypieków oraz opłatków na stół świąteczny;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe, a przed nim – o godz. 14.00 chrzest. Do wspólnoty Kościoła poprzez ten sakrament zostanie włączony Karol Tomasz Kszuk.
 1. Są jeszcze w tym tygodniu wolne intencje Mszy św.

9. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć inicjatywę naszej studzieńskiej szkoły w ramach projektu szlachetna paczka, pomagając rodzinie Pani Agaty, która jest po ciężkiej chorobie nowotworowej i samotnie wychowuje synka Wiktora. Bóg zapłać za Waszą życzliwość!