1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • Stowarzyszenie Studzienna zaprasza po Mszach św. przy kościele na Kiermasz Świąteczny, podczas którego odbędzie się sprzedaż żywych choinek z dowozem do domu, świątecznych wypieków oraz opłatków na stół wigilijny. Można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (12 zł za dużą i 5 zł za małą);
 • o godz. 14.30 nabożeństwo, a przed nim – o godz. 14.00 chrzest. Do wspólnoty Kościoła poprzez ten sakrament zostanie włączony Karol Tomasz Kszuk;
 • Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło zaprasza na koncert charytatywny na rzecz leczenia 3-letniego Rafałka (naszego parafianina). Odbędzie się on o godz. 16.00 w RCK przy ul. Chopina 21. Dokładne informacje na plakacie.
 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszach św.
 1. Zapraszam do uczestnictwa w RORATACH: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00.
 1. W nawiązaniu do ostatniego listu Biskupa Opolskiego, w którym apelował m.in. o użycie dodatkowego talerza na stole wigilijnym dla bliźniego w potrzebie, w tym obcokrajowca, w ramach ogólnopolskiego projektu «Wigilia bez Granic», zapraszamy rodziny naszej parafii do deklarowania gotowości przyjęcia gościa – obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Deklarację taką można złożyć wyłącznie na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com Informacje na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu 722 178 515.
 1. Zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Bożego Narodzenia. Można to uczynić codziennie przed Mszami św., szczególnie zapraszamy na spowiedź św. w piątek (21.12.) od godz. 17.00, w sobotę (22.12) od 7.30 oraz wieczorem od godz. 17.00.
 1. W sobotę, 22.12., po Mszy św. roratniej, od godz. 9.30 odbędą się odwiedziny chorych (proszę chorych zgłaszać w zakrystii u pana Rudolfa do piątku).
 1. Za tydzień, 23.12., przeżywać będziemy IV Niedzielę Adwentu:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe;
 • po nabożeństwie o godz. 15.00 odbędzie się przedświąteczne spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady;
 • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
 1. Wolne intencje Mszy św.: w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.