1. W dniu dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kończymy dziś rekolekcje wielkopostne w naszej Wspólnocie, które prowadził ks. Przemysław KRÓL, student psychologii na KUL. Bóg zapłać księdzu Przemkowi za trud głoszenia Słowa Bożego, za napomnienia rekolekcyjne, spowiedzi i wspólną modlitwę. Nasze ofiary złożymy dziś na cele Księdza Rekolekcjonisty;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • zapraszam na Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas której modlić się będziemy za dusze naszych Bliskich Zmarłych (zalecki składamy w zakrystii);
 • Biskup Opolski wystosował List Pasterski na Wielki Post, przeznaczony do odczytania w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w parafiach naszej diecezji. Ze względu na rekolekcje, zostanie on odczytany na Mszach św. w przyszłą niedzielę.
 1. W piątek, 15.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. szkolna i młodzieżowa. Informuję, że bierzmowanie w tym roku dotyczy tylko 3 klasy Gimnazjum (odbędzie się 17.05. o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja w Raciborzu).
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum na spotkanie weekendowe „Ładowarka”, na Górę św. Anny w dniach od 15 do 17 marca 2019 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na adres: www.botafe.pl.
 1.  Za tydzień, 17.03. przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w tym dniu przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela ad Gentes, pod hasłem: Misjonarze mocą Ducha Świętego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek przy kościele na pomoc Misjom i Misjonarzom;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszam!
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie dla kobiet od godz. 9.00 do 13.30;
 • o godz. 10.45 w salce przy plebanii walne zebranie Stowarzyszenia Studzienna.
 1. W Wielkim Poście odbędzie się kolejna seria spotkań formacyjnych Bractwa św. Józefa. Spotkanie dla rejonu Racibórz będzie miało miejsce w naszej parafii w czwartek, 28.03., o godz. 18.00. Zapraszamy członków Bractwa, wszystkich sympatyków, jak również zainteresowanych wstąpieniem do Bractwa. Na trwające ok. 2,5 godziny spotkanie składać się będą: Msza święta, konferencja formacyjna, nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub Adoracja Najświętszego Sakramentu z jedną częścią Gorzkich Żali oraz krótkie spotkanie braterskie w salce przy plebanii.
 1. W 2019 roku wraz z Biurem Podróży ALF z Opola, proponujemy 2 wyjazdy:
 • pielgrzymkowy wyjazd autokarowy w dniach 9-17.06.2019 r.
 • pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 10-17.11.2019 r.

Zapisy na pielgrzymki w kancelarii oraz w zakrystii do końca marca 2019.