1. W dniu dzisiejszym przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • dziś przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela ad Gentes, pod hasłem: Misjonarze mocą Ducha Świętego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek przy kościele na pomoc Misjom i Misjonarzom;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszam!
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie dla kobiet od godz. 9.00 do 13.30;
 • o godz. 10.45 w salce przy plebanii walne zebranie Stowarzyszenia Studzienna.
 1. We wtorek, 19.03., przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 oraz 18.00 m.in. w int. Rzemieślników i Józefów. Po Mszy św. spotkanie chętnych Rzemieślników i Józefów w salce przy plebanii.
 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.
 1. W piątek, 22.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci i młodzieży, a po niej Msza św. szkolna.
 1. Za tydzień, 24.03. przeżywać będziemy III Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych w naszej diecezji;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. W Wielkim Poście odbędzie się kolejna seria spotkań formacyjnych Bractwa św. Józefa. Spotkanie dla rejonu Racibórz będzie miało miejsce w naszej parafii w czwartek, 28.03., o godz. 18.00.
 1. W 2019 roku wraz z Biurem Podróży ALF z Opola, proponujemy pielgrzymkowy wyjazd autokarowy w dniach 9-17.06.2019 r. do Chorwacji i Medjugorje. Na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 10-17.11.2019 r. lista została już zamknięta. Zapisy w kancelarii oraz w zakrystii do końca marca 2019.
 1. Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 19-21 marca 2019 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 10.00. Zakończenie w czwartek o godz. 12.00. Zgłoszenia u ks. Łukasza Szablickiego: ddf@miedonia.pl lub tel. 32 4151386.
 1. Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu-Studziennej przypomina, iż w dniach od 13 do 27 marca br. trwa nabór elektroniczny do tutejszego przedszkola. Link do naboru na stronie Zespołu oraz na szkolnym i przedszkolnym profilu faacebookowym. W naborze biorą udział dzieci 3, 4, 5 oraz 6-letnie. Rodzice dzieci 2,5 letnich, których dzieci mają przyjść od września lub w środku roku szkolnego 2019/2020 proszeni są o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły lub do intendenta przedszkola – system nie przyjmuje w naborze podstawowym dzieci w tym wieku. Lista chętnych będzie prowadzona w wersji papierowej celem przedstawienia w organie prowadzącym.