1. W dniu dzisiejszym przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych w naszej diecezji;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszam!
 1. W poniedziałek, 25.03., przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, który obchodzimy jako Dzień Świętości Życia. Msza św. w tym dniu o godz. 18.00. Gorąco zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji. Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.
 1. W czwartek, 28.03., w naszej parafii odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa dla rejonu Racibórz. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00. Porannej Mszy św. w tym dniu nie będzie, zapraszam do wspólnej modlitwy wieczorem.
 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.
 1. W piątek, 29.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci i młodzieży, a po niej Msza św. szkolna i spotkanie dla młodzieży 3 klasy Gimnazjum.
 1. Za tydzień, 31.03. przeżywać będziemy IV Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Wraz z Biurem Podróży ALF z Opola zapraszamy na pielgrzymkowy wyjazd autokarowy do Chorwacji i Medjugorie w dniach 9-17.06.2019 r. Zapisy w kancelarii oraz w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 1. Dekanalne duszpasterstwo rodzin w Raciborzu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich serdecznie zapraszają na Remont Małżeński – rekolekcje, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2019 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Remont Małżeński to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich małżonków, a nie tylko zmagających się z problemami czy chcącymi umocnić więzi. W trakcie trzech spotkań: piątkowego o godz. 20.00, sobotniego o godz. 19.00 i niedzielnego o godz. 10.00 – małżonkowie będą mogli m.in. wysłuchać konferencji, skorzystać z sakramentu pokuty czy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Raciborski Remont Małżeński odbędzie się pod hasłem: «Rodzina – Kościół, który nadchodzi». Spotkania poprowadzą Gabriela i Andrzej Strączek. Są oni małżeństwem z 30-letnim stażem, rodzicami siedmiorga dzieci. Uformowani w ruchach odnowy Kościoła (Oaza, Kościół domowy, Oaza rodzin, Odnowa Charyzmatyczna) służą w Kościele poprzez Stowarzyszenie «Kahal», skoncentrowane wokół rodzin, ewangelizacji i jedności chrześcijan. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza rekrutację do 1 klasy dla absolwentów Szkoły Podstawowej i absolwentów Gimnazjum. Od poniedziałku do piątku w gmachu szkoły w Raciborzu przy ul. Cecylii 10 można zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz warunkami przyjęcia. Informacji udziela sekretariat szkoły codziennie w godz. 8.00 – 15.00 (www.dloraciborz.pl, tel. 32 400 50 00).