1. W dniu dzisiejszym przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • Gorzkie Żale o godz. 9.20, a o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie dla mężczyzn od godz. 9.00 do 13.30;
 • po sumie w salce przy kościele odbędzie się spotkanie dotyczące przygotowania dekoracji na święta (Bożego Grobu i Ciemnicy);
 • zapraszamy na Wieczór Filmowy do salki pod kościołem NSPJ w Raciborzu o godz. 19.00. Wyświetlony zostanie film „Listy do Boga”.
 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszach św.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa i Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). W I sobotę miesiąca poranna Msza św. o godz. 6.30 m.in. o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą miały miejsce przed świętami wielkanocnymi.
 1. Za tydzień, 7.04. przeżywać będziemy V Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Gorzkie Żale o godz. 9.20, a o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Duszpasterstwo rodzin w Raciborzu zaprasza na Remont Małżeński – rekolekcje, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2019 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. W piątek zapraszamy o godz. 20.00, w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 10.00. Raciborski Remont Małżeński odbędzie się pod hasłem: «Rodzina – Kościół, który nadchodzi». Spotkania poprowadzą Gabriela i Andrzej Strączek.
 1. W poniedziałek, 8.04., od godz. 8.00 odbędzie się sprzątanie wokół kościoła.
 1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza rekrutację do 1 klasy dla absolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 w sekretariacie szkoły przy ul. Cecylii 10 można zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz warunkami przyjęcia (www.dloraciborz.pl, tel. 32 4005000).