1. W dniu dzisiejszym przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Gorzkie Żale będą o godz. 9.20, a o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 • Biskup Opolski zaprasza na modlitewne spotkanie małżonków w kryzysie, także pozostających w separacji bądź po rozwodzie na godz. 14.00 do katedry w Opolu.
 1. W poniedziałek, 8.04., od godz. 8.00 odbędzie się sprzątanie wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 1. W piątek, 12.04., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, a po niej Msza św. szkolna. W piątek od godz. 18.30 ulicami naszego miasta przejdą wierni uczestniczący w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa w większych kościołach Raciborza: Matki Bożej, NSPJ, św. Mikołaja, Wniebowzięcia NMP, św. Jana Chrzciciela o godz. 18.30, a zakończenie w kościele NSPJ w Raciborzu.
 1. W sobotę, 13.04., w kościele seminaryjnym w Opolu odbędzie się całodzienny diecezjalny obchód Światowego Dnia Młodzieży. Tematykę spotkania wyznaczy posynodalna adhortacja apostolska «Christus vivit» i nauczanie Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zapraszamy do udziału starszą młodzież: studentów, młodzież szkół średnich oraz uczniów 3. klasy gimnazjum. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy ok. 21.30. Koszt udziału to 10 zł od osoby. Zapisy na stronie botafe.pl. Pod koniec spotkania delegacje każdej parafii otrzymają z rąk Księdza Biskupa tekst adhortacji. Z Raciborza organizujemy wspólny wyjazd do Opola. Konieczne są zatem podwójne zapisy: na samo spotkanie poprzez formularz na stronie botafe.pl oraz na transport poprzez formularz dostępny na stronie nspjraciborz.pl.
 1. Za tydzień, 14.04. przeżywać będziemy Niedzielę Palmową:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • Gorzkie Żale o godz. 9.20, a o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 • zwyczajem lat ubiegłych, Biskup Opolski zaprasza na spotkanie modlitewne osoby żyjące po rozwodzie w związkach niesakramentalnych. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową o godz. 14.00 w katedrze w Opolu.
 • w kościele NSPJ w Raciborzu od godz. 19.30 odbędzie się Wieczór Uwielbienia.

6. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza rekrutację do 1 klasy dla absolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 w sekretariacie szkoły przy ul. Cecylii 10 można zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz warunkami przyjęcia (www.dloraciborz.pl, tel. 32 4005000).