1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • Gorzkie Żale o godz. 9.20, a o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na godz. 14.00 do katedry w Opolu osoby żyjące w związku niesakramentalnym na modlitewne spotkanie;
 • w kościele NSPJ w Raciborzu od godz. 19.30 odbędzie się Wieczór Uwielbienia.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do środy po Mszach św.
 1. Zmarł nasz Parafianin, śp. Otto ISAIACZ z ul. H. Pobożnego 4. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 16.04. o godz. 10.00. Różaniec za Zmarłego odmawiany będzie w niedzielę o godz. 15.30, w poniedziałek o 17.15 oraz we wtorek przed pogrzebem w kaplicy pogrzebowej o godz. 9.20. W związku z pogrzebem, we wtorek nie będzie Mszy św. rano. Polecajmy Zmarłego miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W 20 kościołach diecezji opolskiej w Wielkim Tygodniu wierni będą mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w godzinach wieczornych w ramach inicjatywy „Noc Konfesjonałów”. W Raciborzu będzie to możliwe we wtorek, 16.04., w kościele Wniebowzięcia NMP (farny) w godzinach od 20.00 do północy.
 1. W środę po Mszy św. wieczornej (od godz. 18.30) będziemy przygotowywać w kościele Boży Grób i Ciemnicę. Zapraszamy młodzież i chętnych do pomocy!
 1. Odwiedziny chorych – w Wielki Piątek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy Mękę Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Święte Triduum paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) to już obchód Paschy Chrystusa przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Starajmy się przeżyć te dni paschalne godnie i po chrześcijańsku uczestnicząc w nabożeństwach i obrzędach sprawowanych w naszym kościele:
 • w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej oraz czuwanie przy ciemnicy do godz. 21.00. Kolekta w tym dniu na przygotowanie świąt w kościele;
 • w Wielki Piątek o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa, potem Liturgia Męki Pańskiej oraz czuwanie przy Bożym Grobie do godz. 22.00. W tym dniu składamy ofiary przy ucałowaniu krzyża na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od godz. 21.00 adorację prowadzić będzie zespół młodzieżowy z p. Barbarą Wałach;
 • w Wielką Sobotę od godz. 13.00 adoracja przy Bożym Grobie, o godz. 14.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 oraz o 22.00 liturgia wielkanocna w języku niemieckim. Kolekta w Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania na rzecz naszej parafii.
 1. Okazja do Spowiedzi św. przed świętami wielkanocnymi będzie codziennie.
 1. Wolne intencje Mszy św.: w Wielką Sobotę o godz. 19.00.