1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
 • składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świąt wielkanocnych w kościele: dziękuję paniom sprzątającym kościół, układającym kwiaty, młodzieży i dorosłym przygotowującym Ciemnicę i Boży Grób. Dziękuję panu kościelnemu, ministrantom, lektorom, organistom, scholi męskiej oraz nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. za trud przygotowania liturgii i obrzędów świątecznych. Dziękuję ks. Tomaszowi i ks. Prałatowi za wspólne celebrowanie tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, za posługę w konfesjonale. Dziękuję Wam, kochani Parafianie, za uczestnictwo w Triduum Paschalnym i za wspólną modlitwę;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na uroczyste Nieszpory wielkanocne.
 1. W poniedziałek, 22.04., II dzień świąt wielkanocnych:
 • Msze św. o godz. 7.30 i 10.00 (m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców);
 • kolekta w tym dniu na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego;
 • w poniedziałek nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 1. W czwartek, 25.04., święto św. Marka, Ewangelisty. Msza św. będzie sprawowana o godz. 18.00, a po niej odbędzie się procesja błagalna o urodzaje, którą odprawimy na naszym cmentarzu. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 1. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.
 1. W sobotę, 27.04., w kościele parafialnym w Otmuchowie odbędzie się Święto Miłosierdzia Bożego. W programie: konferencje, uwielbienie, Godzina Miłosierdzia o 15.00, przerwa na obiad i kawę oraz projekcja filmu «Chleb z nieba». Centralnym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 28.04., przypada II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego), którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia:
 • kolekta przeznaczona będzie na Caritas diecezji opolskiej;
 • po południu o 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. W sobotę, 27.04., w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym
  w Opolu odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi.
  W programie: zwiedzanie seminarium, spotkania w grupach dla dzieci i młodzieży, Msza Święta o godz. 12.00, posiłek koncert, gry
  i zabawy oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na zakończenie o godz. 15.00. Wspólnota seminaryjna zaprasza chętnych, by zobaczyć, gdzie żyją i formują się przyszli kapłani.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Otto ISAIACZA, który przeżył 80 lat, mieszkał przy ul. H. Pobożnego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…