1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną:
 • w dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania – będziemy modlić się w tej intencji podczas nabożeństwa majowego o godz. 14.30;
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • o godz. 15.00 zapraszam do salki przy kościele na spotkanie młodzież z 3 klasy PG;
 • o godz. 19.00 w parafii NSPJ w Raciborzu zostanie wyświetlony film o bł. O. Alojzym Ligudzie SVD.
 1. Dziękujemy złotym jubilatom małżeńskim: Marii i Gerhardowi Wodzka za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu. Bóg zapłać!
 1. W poniedziałek, 13.05., Dzień Fatimski. Zapraszam wieczorem o godz. 19.00 na Mszę św. z nabożeństwem fatimskim – majowym i procesją wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 1. Próby dla młodzieży przed uroczystością bierzmowania będą we wtorek, środę
  i czwartek o godz. 18.45
  w kościele św. Mikołaja w Raciborzu. Młodzież obowiązkowo zabiera ze sobą na próby Drogę do nieba. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania w piątek, 17.05., w kościele św. Mikołaja podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Próba dzieci przed 1 rocznicą I Komunii świętej będzie miała miejsce w czwartek, 16.05., o godz. 16.00. Po niej spowiedź św. dla dzieci rocznicowych.
 1. W piątek zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 19.05., przypada V Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 będziemy przeżywać 1 rocznicę I Komunii świętej;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo majowe;
 • w imieniu Duszpasterza Rodzin naszego dekanatu, zapraszamy na kolejne Spotkanie Rodzinne, które odbędzie się o godz. 16.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Dokładne informacje na plakatach.
 1. Wolne intencje Mszy św.: czwartek o godz. 6.30 i niedziela o godz. 7.30.
 1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 20 czerwca. Przypominam, że procesja przejdzie trasą: z kościoła – ul. Bogumińska – Hulczyńska – Wschodnia – Urbana – Kręta – do kościoła. Proszę wziąć to pod uwagę podczas przygotowywania ołtarzy.
 1. W sobotę, 18.05., Miasto Racibórz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od godz. 8.00 do 15.00. Zbiórka będzie na Ostrogu obok kościoła oraz na placu przy hipermarkecie E. Leclerc.