1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną i KIERMASZ – kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • Bóg zapłać również za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła, a po nim spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich chętnych w salce przy plebanii.
 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu, a szczególnie Złotym Jubilatom I Komunii św. Bóg zapłać! Dziękujemy również paniom: Annie Musioł i Gizeli Lamla za przygotowanie kiermaszowych wieńców do dekoracji kościoła.
 1. Przeżywamy miesiąc maryjny. Zachęcam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.
 1. W środę, 8.05., odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka do Matki Bożej. Wyruszymy o godz. 17.00 spod naszego kościoła i uczestniczyć będziemy w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. w kościele Matki Bożej. Po uroczystościach wrócimy do naszej świątyni, gdzie zakończymy pielgrzymowanie. Zapraszam do udziału!
 1. W piątek zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00. Bardzo proszę, by przynieść ze sobą skarbonki Caritas „Dar juniora dla seniora”, które otrzymaliśmy w Wielkim Poście. Podczas Mszy św. złożymy je przy ołtarzu dla potrzebujących.
 1. W sobotę, 11.05. zapraszamy na czuwanie młodzieżowe do klasztoru Annuntiata od godz. 20.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 12.05., przypada IV Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo majowe;
 • po nabożeństwie zapraszam na spotkanie w kościele młodzież z 3 klasy Gimnazjum;
 • o godz. 19.00 w parafii NSPJ w Raciborzu zostanie wyświetlony film o bł. O. Alojzym Ligudzie SVD.
 1. Wolne intencje Mszy św.: czwartek i sobota o godz. 6.30.
 1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 20 czerwca. Przypominam, że procesja przejdzie trasą: z kościoła – ul. Bogumińska – Hulczyńska – Wschodnia – Urbana – Kręta – Hulczyńska – Bogumińska – do kościoła. Proszę, aby wziąć to pod uwagę podczas przygotowywania ołtarzy.