1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 będziemy świętować 1 rocznicę I Komunii świętej;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo majowe;
 • Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza chętnych na Spotkanie Rodzinne w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni o godz. 16.00.
 1. Dziękujemy Rodzicom dzieci rocznicowych za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu. Składam podziękowanie także rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!
 1. W ubiegły piątek (17.05.) w kościele św. Mikołaja w Raciborzu, ks. biskup Rudolf Pierskała udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszego dekanatu, w tym 10 młodym ludziom z naszej parafialnej wspólnoty. Serdecznie im gratulujemy i życzymy światła i mocy Ducha Świętego w codziennych wyborach w dalszym życiu.
 1. W piątek, 24.05., zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.
 1. W sobotę, 25.05., przypada wspomnienie św. Urbana. Zapraszam na procesję o urodzaje ku czci św. Urbana o godz. 16.30.

6.W przyszłą niedzielę, 26.05., przypada VI Niedziela Wielkanocna:

 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 będziemy modlić się wraz z tegoroczną młodzieżą bierzmowaną m.in.
  w intencji Matek z naszej parafii o zdrowie i potrzebne łaski;
 • o godz. 14.30 w ramach nabożeństwa majowego odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu młodych muzyków naszej parafii.
 1. Wiosenne spotkanie rejonowe Bractwa św. Józefa dla rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 29.05., o godz. 18.00 w parafii Trójcy Świętej w Cyprzanowie. W programie spotkania: Msza św. sprawowana w intencji członków Bractwa, konferencja formacyjna, nabożeństwo majowe oraz braterskie spotkanie.
 1. W dniach 31.05.- 1.06. na Jasnej Górze odbędzie się 7. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie. Diecezjalny Moderator Żywego Różańca, ks. Mariusz Sobek, serdecznie zaprasza na tę pielgrzymkę Róże Różańcowe z całej diecezji i do 28 maja przyjmuje zgłoszenia grup pielgrzymów z parafii na centralne uroczystości w sobotę, 1.06.: msobek@poczta.fm lub tel. 695331175.
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych serdecznie zaprasza w niedzielę, 2.06.2019 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. O godz. 10.00 – modlitwy w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza św. w Grocie; 14.30 – nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.