1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę – jałmużnę postną z całego roku;
 • o godz. 10.00 będziemy modlić się wraz z tegoroczną młodzieżą bierzmowaną m.in.
  w intencji Matek z naszej parafii z okazji przypadającego dziś Dnia Matki;
 • o godz. 14.30 w ramach nabożeństwa majowego odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu młodych muzyków naszej parafii pod dyrekcją pani Barbary Wałach.
 1. Dziękujemy Rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu. Bóg zapłać za Waszą troskę o wystrój i piękno świątyni parafialnej!
 1. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. biskup Jan Bagiński. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dzisiejszą niedzielę (26.05.) i w poniedziałek (27.05.) w Opolu. W niedzielę o godz. 14.30 mieszkańcy Domu Księży Emerytów pożegnają modlitwą trumnę z ciałem śp. biskupa Jana, po czym o godz. 15.00 zostanie ona wystawiona w kościele św. Aleksego w Opolu. Po modlitewnym czuwaniu, o godz. 16.30, nastąpi wyprowadzenie trumny do katedry (eksporta), gdzie zostanie odprawiona Msza św. Trumna będzie wystawiona w katedrze do godz. 21.00 dla wszystkich, którzy zechcą tego wieczoru towarzyszyć modlitwą Zmarłemu. W poniedziałek, 27.05., o godz. 9.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przy trumnie w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, przy Placu Mickiewicza. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której ciało śp. biskupa Jana Bagińskiego spocznie w grobie przy tamtejszym kościele.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tegoroczne DNI KRZYŻOWE. W poniedziałek i środę gromadzimy się w kościele już na godz. 17.30, by odprawić procesje błagalne o urodzaje wraz z nabożeństwem majowym, we wtorek o godz. 6.00. Po procesjach wrócimy do kościoła na Mszę św. Zapraszam do wspólnej modlitwy o urodzaje!
 1. Wiosenne spotkanie rejonowe Bractwa św. Józefa dla rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 29.05., o godz. 18.00 w parafii Trójcy Świętej w Cyprzanowie.
 1. W piątek, 31.05., przypada święto Nawiedzenia NMP – zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00 i ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku. Po Mszy św. zapraszam chętnych do pomocy przy rozbiórce Bożego Grobu i Ciemnicy.
 1. W I sobotę miesiąca o godz. 6.30 Msza św. za grzeszników i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą w sobotę przed Bożym Ciałem (15.06.).
 1. W przyszłą niedzielę, 2.06., uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • obchodzić będziemy kolejny Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich Pasterzy: Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, połączony ze zbiórką do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • Diecezjalne Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. O godz. 10.00 – modlitwy w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza św. w Grocie; 14.30 – nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.

9. Już dziś informujemy, że za 2 tygodnie – w niedzielne popołudnie, 9.06. – odbędzie się Festyn Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów.