1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • obchodzimy dziś w Polsce kolejny Dzień Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich Pasterzy: Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przy kościele zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • Diecezjalne Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza na Pielgrzymkę Mniejszości na Górę Świętej Anny. O godz. 10.00 – modlitwy w int. młodego pokolenia; 11.00 – Msza św.; 14.30 – nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice;
 • ulicami Raciborza przejdzie dziś Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się o godz. 15.00 na Rynku, a zakończy w kościele Matki Bożej.
 1. Dziękujemy pani Zofii Zgrzendek za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele w tym tygodniu. Bóg zapłać!
 1. Przeżywamy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszach św. odmawiać będziemy litanię do NSPJ.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). W piątek, 7.06., w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbędzie się Wieczór Uwielbienia – początek o godz. 19.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 9.06., uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Ducha Świętego;
 • po południu odbędzie się Festyn Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy
  w imieniu Organizatorów od godz. 15.00 na boisko LKS Studzienna.
 1. W poniedziałek, 10.06., od godz. 8.00 sprzątanie wokół kościoła.
 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 14 do 22 sierpnia, proszę, by wpłacały zaliczkę na wyjazd (przynajmniej 500 zł).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jana PiechaczkA, zamieszkałego przy ul. Wschodniej, który przeżył 70 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….