1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii oraz Wydział Teologiczny UO;
 • po Mszach św. zbierane są w salce przy kościele deklaracje na Lato w Studziennej;
 • w imieniu Stowarzyszenia Studzienna, zapraszamy po sumie (ok. godz. 11.00) na spotkanie w salce przy plebanii, dotyczące otwarcia trzeciego oddziału w przedszkolu;
 • dziś przypada odpust na Ostrogu ku czci św. Jana Chrzciciela – suma o godz. 10.30;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • zapraszamy dziś na VII Spotkanie z Afryką przy parafii pw. NSPJ w Raciborzu, które rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W ramach spotkania o godz. 19.00 w kaplicy pod kościołem NSPJ zostanie wyświetlony film pt. „Helenka” o świeckiej misjonarce zamordowanej w Boliwii w 2017 roku.
 1. Dziękujemy Ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy. Dziękujemy za przekazane kwiaty z uroczystości Bożego Ciała do upiększenia naszej świątyni. Dziękuję także panu Józefowi Lasakowi za jego zaangażowanie i pracę przy odnowieniu, odmalowaniu głównego wejścia do kościoła – Bóg zapłać za życzliwość!
 1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z całego serca dziękuję wszystkim zaangażowanym za przygotowanie pięknych 4 ołtarzy oraz tym wszystkim, którzy udekorowali swoje domy i trasę przejścia procesji. Bóg zapłać dzieciom i młodzieży, dorosłym i wszystkim, biorącym udział w procesji, za wspólną modlitwę i pomoc w zorganizowaniu bezpiecznego udziału w procesji. Przypominam, że do czwartku włącznie po Mszach św. odbywają się procesje eucharystyczne.
 1. W tym tygodniu: w poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek – uroczystość NSPJ, a w sobotę, 29.06. – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w sobotę o godz. 8.00 i 18.00 oraz ślubna o 11.00. Kolekta w tym dniu podczas Mszy św. przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej.
 1. W przyszłą niedzielę, 30.06., przypada XIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie na rzecz naszej parafii oraz remontu katedry opolskiej;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. W Raciborzu rozpoczął działalność Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mieści się przy ul. Szewskiej 3/8. Dyżury w Ośrodku pełnione są codziennie od poniedziałku do soboty. Ośrodek udziela bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, psychiatrycznej. Dokładne informacje na ulotkach i w gablotkach.